23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 19°C
Açık
HABER DETAYI
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde Denizbank'a ziyaret
Kırklareli # 12 Eylül 2017 Salı 07:17

Metin Karakuş

Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Okumuş ve Yusuf Yaşa, Denizbank Babaeski Şube Müdürlüğüne yeni atanan Günay Ertürk’ü makamında ziyaret ederek tebrik ettiler.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Denizbank Babaeski Şube Müdürü Günay Ertürk; ‘Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız Deniz Bank’tan farklı seçeneklerde kredi kullanma hakkına sahiptir. Hayvancılık ile uğraşan ve ekipman ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yönelik krediler bankamız tarafından verilmektedir. Direkt hayvan ihtiyacı olan üreticiler için ise “süt hayvanı alım” ve “besi hayvanı alım” kredilerimiz de mevcuttur” dedi.

Üreticinin sıkıntılarının farkında olduklarını belirten Şube Müdürü Ertürk, şöyle devam etti; “ Deniz Bank; süt hayvancılığı yapan üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, giderlerini düşürmek amacında olduğunun idrakinde. Üreticinin giderini düşürmesi ve gelirlerini artırmasına yönelik olarak yapacakları yatırımların (süt sağım sistemleri, soğutma tankı vb) finansmanına yönelik bankamız tarafından destek sağlanmaktadır. Deniz Bank bu amaçla 60 aya varan vade olanağı ile üreticiye kredi imkanı sunmaktadır. Üreticinin bu krediden yararlanma oranı; yaptığı yatırımın yahut aldığı ekipmanın fatura değerinin maksimum yüzde 75’ine kadardır’ dedi.

Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Okumuş ve Yusuf Yaşa, ziyaret esnasında yaptıkları ortak açıklamada; “Sayın Müdürümüz Günay Ertürk’ü daha önceden bölgemizde tarım bankacılığı adına vermiş olduğu hizmetlerinde dolayı da tanıyorduk. Kendisi bizim bölgemizi yakından çok iyi tanımaktadır. Onun için bizde bu konuda Yönetim olarak daha rahat çalışacağımızı düşünüyoruz. Bugün Bankaların içinde Denizbank yapmış olduğu hizmetlerle çiftçinin en büyük dostu konumuna gelmiştir. Özellikle hayvancılık konusunda bizim Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimiz kanalıyla yurt dışından getirilen süt cinsi simental ineklerin ve danaların Denizbank kanalıyla çiftçiye en uygun kredi ile verilmesi hususunda bütün imkânları sağlamıştır. Şu an da kısmetse gelen 3’üncü postayı da çiftçilerimize teslim edeceğiz’ dediler.

Bu haber 682 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx