23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 19°C
Açık
HABER DETAYI
ALPULLU BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR…
Başkan Saim Kırcı; ‘Bundan sonra Alpullu Beldesinde kimsenin ayağına çamur değmeyecek. Belediye Başkanlığımızca açık ihale usulü ile ihalesi yapılan; 8 cm kilit beton parke taş mal alım işi sonucunda Beldemizin Mahallelerine 10 bin metrekare kilit beton parke taş döşenmiş olup, çalışmalarımız bütün hızıyla devam etmektedir’
Kırklareli # 12 Eylül 2017 Salı 07:10

Metin KARAKUŞ/Alpullu

Alpullu Beldesi Belediye Başkanı Saim Kırcı, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Personeli ile birlikte geçen 3,5 yıl içerisinde çok başarılı projelere imza attıklarını söyledi.

Belediye Yazı İşler Müdürü Mustafa Boz, Muhasebe Müdürü Gülün Doyurur ve Zabıta Müdürü Ayhan Al’ı makamında kabul eden Başkan Kırcı, yaptığı açıklamada “Alpullu Belediyesi çalışıyor” dedi.

Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Belde de ki çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Bundan sonra Alpullu Beldesinde kimsenin ayağına çamur değmeyecek, Belediye Başkanlığımızca, 06 Nisan 2017 tarihinde açık ihale usulü ile ihalesi yapılan; 8 cm kilit beton parke taş mal alım işi Mayıs 2017 ayında başlamıştır. Bugüne kadar Beldemizin Şeker Mahallesi’nde Barbaros Sokak, Fahri Korutürk Caddesi ve 6’ıncı Sokağın devamı olan yollarımıza 10 bin m2 Kilit Beton Parke Taş döşenmiş olup, çalışmalar halen bütün hızıyla devam etmektedir. Çok değerli Belediye Meclis Üyelerim ve benim yanımda canla başla çalışan çok değerli Belediye Personelim ile birlikte 29 Mart 2014 tarihinden bu yana 3,5 yıllık çalışma dönemi içerisinde, birçok projeyi hayata geçirerek,  Belde’nin çehresini değiştirdik. Bu 3,5 yıllık süre içerisinde şeffaf belediyecilik prensiplerine bağlı olarak, halka hesap verebilirlik konusunda örnek belediyecilik sergilediğimize inanıyorum.”

Başkan Kırcı, belde de yapılan bazı çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi;

 “Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte Daire Amirlerimiz ile birlikte şeffaf yöneticilik anlayışı ile yaptığımız ilk hizmetlerden biri Beldemiz Yeni Mahalle Benzinlik evlerinin arkasına set çalışması yapmak oldu. Bu şekilde benzinlik evlerinde yaşayan vatandaşlarımızın yağan yağmurlar sonucunda oluşabilecek su taşkınlarının vermiş olduğu zayiat için önlem almış olduk. Daha sonra ise programımızda olan öncelikli yerlerden Beldemiz Saray Önü mevkiinde mevcut bulunan döner kavşağı yeniledik ve çevreye güzel estetik bir görüntü kazandırdık. Beldemiz Şahin Tepesi mevkiindeki arkın içinden inen suların taşkına sebebiyet vermemesi için mevcut ark genişletilerek ve derinleştirilerek betonlandı. Böylece yenilenerek sel baskınlarına karşı önlem alınmış oldu. Yine beldemiz Gülbahçe Mahallesi’nde yıllardır halkımızın maruz kaldığı yağmur sonrası kanalizasyon taşkınlarıyla oluşan sıkıntılar ilave kanalizasyon hattı oluşturularak ortadan kaldırıldı.”

Yazı İşleri Müdürü Mustafa Boz ise yaptığı açıklamada; “Bu geçen süre içerisinde Sayın Belediye Başkanımız Saim Kırcı ve çok değerli Belediye Meclis Üyelerimiz ile hep birlikte omuz omuza vererek, fikir alışverişlerinde bulunup, tüm birimlerimizde verimli bir şekilde emek vererek, çalıştık. Kimi zaman çalışma arkadaşı, kimi zaman dost, kimi zaman ise aile olduk. Farklı düşüncelerde olduğumuz zamanlarda olmadı değil. Fakat ortak bir karara varıp, hep birlikte şirin Alpullumuz lehine hareket etmeyi ve el ele vermeyi başardık. Çünkü başarılı bir ekip, ancak birbirinden ilham alan çalışanlardan oluşur. Sayın Belediye Başkanımız Saim Kırcı yaptığınız çalışmalar ile belediye personelimize ilham kattı. Bugün yapılan projeler sizin olağanüstü özveri ve yeteneğiniz ile başarıya ulaştı. Bu yüzden sizinle gurur duyuyoruz, her yapılan işe katkılarınız bu cümlelerimize sığmayacak kadar değerli. Buraya geldiğiniz her sabah pozitif enerjinizi de beraberinizde getirerek, bizleri motive ettiniz. Önümüzdeki yıllarda d aramızdaki bu dayanışmanın aynı şekilde devam edeceğinden şüphemiz olmadığı gibi elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışacağız."

BU BİR HABER İLANDIR

Bu haber 526 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx