22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
Şimdi okullu oldular!
Lüleburgaz’da eğitimi kapsamında 4 bin 283 öğrenci ders başı yaptı. Okullarda anne ve babaların heyecanı da gözlerden kaçmadı. Okullardan ilk gün görüntüleri haberimizde…
Lüleburgaz # 12 Eylül 2017 Salı 07:05

Orhan KONYALI

Lüleburgaz’da uyum eğitimi kapsamında dün 4 bin 283 öğrenci ders başı yaptı.

Aileleriyle birlikte okulları dolduran öğrenciler, 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılının ilk dersini gerçekleştirdi.

Bir hafta boyunca okul dönemine uyum sağlamak için çeşitli aktiviteler yapacak olan öğrenciler, 18 Eylül Pazartesi günü eğitim ve öğretim dönemine başlayacak.

İlk derslerine velileriyle gelen öğrencilerin telaşlı bekleyişleri ilk zilin çalmasıyla yerini yeni arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle tanışma sevincine bıraktı.

KOCASİNAN’DA 353 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI!

İlk ders günü heyecanı yaşanan okullardan biri olan Kocasinan İlkokulu’nun Müdürü Ziynet Özatar; ‘Yeni eğitim ve öğretim yılında ders başı yapacak tüm öğrencilere başarılar diliyorum, bu öğrenim yılını hep birlikte doğru eğitim ve öğretim anlayışıyla geçirerek öğrencilerimizin yani geleceğimizin temelini atmış olacağız. Okulumuza bu dönem, toplamda 6 şube bulunan birinci sınıflara 205 öğrenci ve aynı zamanda toplamda yine 6 şube olan anasınıflarına 148 öğrenci dahil oldu’ dedi.

Kocasinan İlkokulu Rehber Öğretmeni Ümit Yılmaz tarafından velilere okula uyum aşamasında yaşanabilecek sorunların çözümü konusunda oryantasyon çalışmaları yapıldı.

EMRULLAH’TA 210 ÖĞRENCİ 5’İNCİ SINIFA BAŞLADI!

Lüleburgaz’ın en eski okullarından biri olan, Emrullah Efendi ortaokuluna bu dönem, toplamda 7 şube olmak üzere 210 öğrenci 5.sınıfa başladı.

30 kişilik sınıfları dolduran öğrenciler yeni eğitim ve öğretim yılına başlangıç yaparken, eğitimlerini bir üst seviyeye çıkarmanın gurunu taşıdılar.

Okul Müdür Vekili Vedat Köprülü: ‘Yeni eğitim ve öğretim hayatlarında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum, biliyorum ki geleceğin nitelikli ve aydın kişileri, şu an burada eğitim görecekler’ dedi.

İlk ders gününden fotoğraflar gazeteniz GÖRÜNÜM'de...

Bu haber 720 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx