22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
‘4 gündür kutlama resmine ulaşamadık’
Lüleburgaz # 12 Eylül 2017 Salı 07:53

Ecem AKTAŞ

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, partinin haftalık toplantısında Büyükkarıştıran’daki ‘bayrak’ konusunu gündeme getirdi.

Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman’dan 30 Ağustos günü kutlamalarını içeren fotoğraf istediklerini dile getiren Kaya; ‘Kendisinden eğer bu kutlamaları yaptı, bayrak astı ve çelenk koyduysa bir tanecik resim istemiştik. 4 gün geçti henüz daha resme ulaşamadık. CHP’nin internet sayfasında bazı kışkırtılmış kişiler resim paylaşıyorlar. ‘Bakın biz 30 Ağustos’ta oradaydık. Bayrağın altındayız’ diyorlar. Yalnız resimdeki arkadaş oldukça kalın bir bot giymiş, o botla resim vermiş. Tahmin ediyorum 30 Ağustos’ta Büyükkarıştıran’da kar yağmış. Sırtında mont ayağında botla resim çektirip bu resim 30 Ağustos’ta diye bize gönderenler var. İnsanların aklıyla alay ediyorlar. Büyükkarıştıran ile dalga geçiyorlar. 25 yıldır Büyükkarıştıranlıları kandırdılar, yine kandırabileceklerini zannediyorlar. Ama Büyükkarıştıran buna izin vermeyecek. “dedi.

CHP Büyükkarıştıran Belde Başkanı Ertuğrul Çamlıca da konuya ilişkin açıklamada bulundu.
Çamlıca konuşmasında; ‘Büyükkarıştıran’da 30 Ağustos’u kutlamak istemeyen Belediye Başkanımız, 15 Temmuz’da Jandarma ekiplerini alarak Büyükkarıştıran’da küçük bir tur yapmıştır. Biz 30 Ağustos’ta da bunun olmasını istedik fakat kendileri partisi gereği 30 Ağustos’u kutlamak istememiştir. Bize ne kadar dayatsalar da bizi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizmiş olduğu çizgiden asla vazgeçiremeyeceklerdir. 2019 yerel seçimlerinde de Büyükkarıştıran’a CHP’nin bayrağını dikmek için buradan sizlere söz veriyorum’ dedi.

Bu haber 675 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx