23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 19°C
Açık
HABER DETAYI
70 işçi ‘gönüllü’ ayrılmak istedi!
Şişecam’a bağlı Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kırklareli Fabrikası’nda dün sabah 08:00’de fırın kapatma işlemi gerçekleşti.
Lüleburgaz # 12 Eylül 2017 Salı 07:52

Orhan KONYALI- Ecem AKTAŞ

Büyükkarıştıran’da faaliyet gösteren, Şişecam’a bağlı Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kırklareli Fabrikası’nda dün sabah 08:00’de fırın kapatma işlemi gerçekleşti.

Fırının kapatılacağının duyurulduğu günden bu yana işveren ile Kristal-İş Sendikası arasında başlayan görüşmeler halen devam ederken, Lüleburgaz bölgesinden, 70 işçinin teşvikten faydalanarak işten ayrılmak istediği öğrenildi.

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nün toplantısında konuşan Kristal-İş Sendikası Şube Başkan Vekili Serbülent Avcı; ‘Paşabahçe Kırklareli fabrikasında bu sabah (dün) saat 08.00 itibariyle 300 kişinin çalıştığı en büyük fırın kapatıldı. İşçi arkadaşlarımızın bazıları şu an boşta. Bu konuyla ilgili işverenle görüşmemizde henüz net bir bilgiye ulaşamadık, görüşmelerimiz sürüyor. 1350 civarında çalışmakta olan arkadaşımız var, öncelikle çıkışların tamamına karşıyız, fakat eğer önüne geçemiyor isek bu uygulamanın gönüllük esasına göre olmasını istiyoruz. Ayrıca çıkmak isteyenlere teşvik verilerek bu rakamı belli bir sayıda tutma ve azaltma çabası içersindeyiz. Bu süreçte şu an bize Lüleburgaz bölgesinden, 70 kişi teşvikten faydalanarak ayrılmak istediğini beyan etti, bildiğimiz kadarıyla bugün (dün) itibariyle 25 gün sürecek bir izne çıkarılıyorlar, izin sonrası işten ayrılma süreçleri gerçekleşmiş olacak. Hedefimiz bu çıkışların sadece gönüllük esasına dayalı kalması, bunun için mücadelemiz devam edecek, başarıp başaramayacağımızı hep birlikte göreceğiz’ dedi.

Bu haber 2140 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx