23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 19°C
Açık
HABER DETAYI
Büyükkarıştıran’da CHP’den bayrak eylemi!
Lüleburgaz # 11 Eylül 2017 Pazartesi 09:17

Haber Merkezi

CHP Lüleburgaz ve Büyükkarıştıran örgütleri, partinin kuruluş yıldönümünde Büyükkarıştıran’da bayrak eylemi düzenledi.

30 Ağustos’ta beldede Türk bayrağı asılmadığı iddiası üzerine Büyükkarıştıran’da toplanan parti örgütleri, ellerinde Türk bayraklarıyla belediye binasına yürüdü.

Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, İl Başkanı Ünal Başkur, İlçe Başkanı Özgür Kaya, Belde Başkanı Ertuğrul Çamlıca, parti yöneticileri ve partililerin katıldığı eylemde Belediye binası önünde saygı duruşu ve İstiklâl Marşı söyledikten sonra Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Daha sonra CHP Belde binası önünde toplanan kalabalık buraya dikilen 4 metre uzunluğundaki bayrak direklerine Türk bayrağı ve CHP bayrağı çektiler.

Burada konuşan İlçe Başkanı Özgür Kaya; ‘Büyükkarıştıran Belediye Başkanı gazetelere reklam verir gibi açıklamalar yapıyor; 30 Ağustos’ta tören yaptık, çelenk koyduk ve bayraklarla süsledik diyor. Her yediğini içtiğini ve gezdiği 5 yıldız otelleri internette paylaşan Belediye Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan bir resim paylaşsın da görelim bakalım. Büyükkarıştıranlıları senelerdir Atatürkçüyüm vatanseverim diye aldatanlar AKP’ye geçtikten sonra kraldan daha çok kralcı oldular, şimdi Karıştıran'a Türk bayrağını asmaktan korkuyorlar. İşte biz buradayız, bu al bayrağı buraya Büyükkarıştıran'a dikiyoruz. Gücünüz yetiyorsa gelin indirin de görelim bakalım. Cumhuriyet Halk Partililer ve Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece dünyada hiç bir güç bu bayrağı buradan indiremedi ve indiremeyecek.’ dedi.

 

Bu haber 669 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx