23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 19°C
Açık
HABER DETAYI
‘Ekonomi büyüyor da vatandaşın geliri niye büyümüyor?’
Kırklareli # 11 Eylül 2017 Pazartesi 07:11

Saadet Partisi Kırklareli İl Teşkilatı düzenlediği basın açıklamasında hükümete “Ülkemiz ekonomisi büyüyorsa vatandaşın geliri niye büyümüyor?” sorusunu yöneltti.

Teşkilat binasında düzenlenen basın toplantısına basın mensupları ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Ekonomik ve Eğitim konularının ele alındığı toplantıda Saadet Partisi Kırklareli İl Başkanı Salih Mehmet Aydın şunları söyledi; ‘Birinci konumuz olan Ekonomi, tüm toplumu yakından ilgilendiriyor. Bilindiği gibi bölgemiz büyük ölçüde tarıma bağlı. Peki, tarım ne durumda, Hayvancılık ne durumda? Üzülerek belirtelim ki, sanayi ve teknolojide dışa bağımlı olduğumuz gibi tarımsal ürünlerde de dışa bağımlı hale gelmiş durumdayız. Bir zamanlar Dünya’da kendi kendine yetebilen birkaç ülkeden biri iken bugün pek çok tarımsal ürünü ithal eder duruma geldik. Bunlar, en temel ve stratejik ürünler; buğday, arpa, yağ, pirinç, fasulye, nohut, mercimek gibi pek çok ürün yanında Dünya’da et ithal eden ülkeler sıralamasında da ikinci duruma gelmişiz’ dedi.

Salih Mehmet Aydın, Eğitim konusunda ise şunlara yer verdi; “Mevcut Eğitim sisteminin içeriği, Batı’nın çatışmacı, ırkçı ve sömürgeci dünya görüşüne göre hazırlanmıştır. Eğitim sistemimiz Milletimizin dünya görüşü ve değer ölçülerini yansıtmamaktadır. Saadet Partisi olarak; Milli Eğitim sistemimizin şu başlıklarda ciddi bir çalışma olursa düzeleceğine inanıyoruz; Ruhumuza uygun yeni bir eğitim modeli geliştirilmelidir.  Müfredatlara ve ders kitaplarına ruh olarak kendi ruh kökümüz giydirilmelidir. Müfredat programlarına ve ders kitaplarına hak ve adalet şuuru, sevgi ve merhamet davranışlara yansıtılmalıdır. Ahlaki ve manevi değerlerimiz asıl değerler olarak alınmalıdır. Kendi medeniyet değerlerimiz asıl değerler olarak alınmalıdır. Kendi Tarihimiz, kendi Edebiyatımız, Şiirlerimiz, Örf ve Adetlerimiz unutturulmamalı, bunlara daha fazla yer verilmelidir. İslam’ın barış, kardeşlik, birlik – beraberlik prensipleri temel davranış olarak çocuklarımıza kazandırılmalıdır. Ülkemizin imarı ve ıslahını temel amaç edinen gençlerin yetiştirilmesi amaçlanmalıdır. Şuurlu nesiller şuurlu öğretmenler eliyle yetişir. Öğretmenlerimizin donanımlı hale getirilmesi için destekler yapılmalıdır. Karma eğitim dayatmasından vazgeçilmelidir.”

Bu haber 336 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx