22 Haziran 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Araçlarda ‘tek tip’ kamera olacak!
Lüleburgaz’da taşımacılık sektörü içerisinde farklı marka ve kalitede bulunan kameraların tek tip kaliteye ulaştırılması amacıyla toplantı düzenlendi.
Lüleburgaz # 19 Ağustos 2017 Cumartesi 07:39

Orhan KONYALI

İçişleri Bakanlığı’nın araçlarda kullanılan kameralarla ilgili kararı sonucu Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Lüleburgaz Şoförler Odası toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda taşımacılık sektörü içerisinde farklı marka ve kalitede bulunan kameraların tek tip kaliteye ulaştırılması konusu görüşüldü.

Okul dönemi öğrenci taşımacılığı, ticari taksi, personel taşımacılığı ve şehir içi taşımacılığı yapan araçların faal dönemleri boyunca, araç kameralarının olmasının mecburi olduğu hatırlatılan toplantıda, 22-24 Ağustos tarihleri arasında servis araçlarının muayenesinde kameraların kontrol edileceği belirtildi.

Toplantıda konuşan Lüleburgaz Şoförler Odası Başkanı Kenan Koç;  ‘Bu yayınlanan karar sonrasında şoförler olarak toplu hareket etmeyi düşünüyoruz, hangi kameranın özellikleri iyiyse onu seçmek gerekiyor ve o yüzden araçlarda bulunan kameraların kontrollerini yapıp komisyonla birlikte karar vereceğiz, bizim açımızdan da, yaşanabilecek sorunların aydınlatılabilmesi adına kaliteli kameraların araçlarda bulunması önemli’ dedi.

Zabıta Müdürü Raif Bıyıktaş ise; ‘İl ve ilçe trafik komisyonu kararı ile daha önceden de alınmış olan, öğrenci servisleri için araçlarda kamera bulundurma zorunluluğu kararını görüştük. Sektörde birden çok kamera çeşitliliği var, dolayısıyla kalitesi düşük kameralar da kullanılıyor, bunun daha sonra sorun çıkarmaması adına, bugün şoförlerin bize getrmiş oldukları kameraları inceleyip komisyonla birlikte kaliteli olan kamerayı seçmek istiyoruz. Bu konun çözümlenmiş olması, ailelerinde akıllarında soru işaretine neden açabilecek soruları ortadan kaldıracak ve öğrencilerimiz okullarına, güvenli gidiş ve gelişlerini sağlayacak’ dedi.

 

Bu haber 800 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx