24 Haziran 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 17°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
'Kent Konseyi nerede?'
‘Çevre Yolu’ yapılması için düzenlenen imza kampanyasının öncüleri Lüleburgaz FM’de soruları yanıtladı. Şevki Vural, ‘Belediye Meclis üyeleri imza verdi mi?’ sorusuna ‘Verenler var’ diye cevap verdi. Programa katılan Mesut Sarıoğlu ise; ‘Kent Konseyi nerede?’ diye sordu.
Lüleburgaz # 18 Ağustos 2017 Cuma 18:30

Haber Merkezi

Lüleburgaz’a Çevre Yolu yapılması için düzenlenen kampanyanın öncüleri Şevki Vural ve Gönül Çelik, gazetemizin kurucusu ve başyazarı Mesut Sarıoğlu ile birlikte Lüleburgaz FM’de gündemi değerlendirdi.

Çarşamba günkü Valilik ziyaretini dinleyicilerle paylaşan Vural ve Çelik, kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Programda konuşan Mesut Sarıoğlu; ‘Herkes halkın bir araya gelemeyeceğini zannediyordu ama Şevki ve Gönül arkadaşımız halkın bir araya gelebileceğini kanıtladılar bize. Lüleburgaz halkı sessiz değilmiş. Bu kadar imza Türkiye genelindeki kampanyalarda toplanamıyor. Nüfusu 100 bin olan bir şehirde elde edilen bu imza sayısı muhteşem bir şey. Lüleburgaz halkı yukarıya doğru bir mesaj iletmiş oldu. Bu işe bir el atın dediler. Ayakta alkışlanmaları gerekiyor’ diye konuştu.

‘KENT KONSEYİ NEREDE?’

Sarıoğlu, düzenlenen kampanyada başrolde olması gereken Kent Konseyi’nin işlevini Şevki Vural ve Gönül Çelik’in üstlendiğini belirterek; ‘Kent Konseyi nerede?’ diye sordu.

Sarıoğlu; ‘Bizim 3 tane vekilimiz var. Çok büyük işlevleri var, yerine getirmiyorlar çünkü dertleri o değil. Dertleri bir dahaki dönem seçilebilecekler mi, seçilmek için ilçe başkanını ki yapmalılar, hangi delegenin düğünü var, kime küçük altın takılacak, kime gram altın takılacak onlara bakıyorlar. Başka bir noktaya dikkat çekmek istiyorum, Gönül hanım ve Şevki kardeşimizin yaptığı işte asıl başrolde olması gereken sivil toplum örgütü yok. Kent Konseyi nerede? Bu çok acıklı bir soru. Kent Konseyi’nin olmadığı ve halkın neredeyse yarısının imza verdiği bir kampanyadan söz ediyoruz. Bu arkadaşlarımızın yaptığı görev Kent Konseyi’nin görevidir, yani kentteki sorunları belirlemek ve bu sorunların çözüm önerileri için gerekli kurumları harekete geçirmek. İşte kent konseyi benim karşımda duruyor ve 2 kişiden oluşuyor. Kent Konseyi kurulduğundan beri bu kasaba için hiçbir şey yapmadı. Türk Sanat Müziği konseri yaptı, tiyatro gösterisi yaptı, el sanatları sergisi yaptı. Elde ne var, hiçbir şey. Peki bu iki, gerçek kent konseyinin elinde ne var, on binlerce imza var. Siz birilerini sırf arkadaşınız olduğu için, kardeşiniz olduğu için bir yerlere başkan seçerseniz onlar kendi aralarında çay partisi yaparlar. Başka bir şey yapamazlar. Bu noktada Gönül hanım da Şevki bey de Kent Konseyi’nin işlevini yüklenmişlerdir Lüleburgaz’da, doğru bir iş yapmışlardır’ dedi.

MECLİS ÜYELERİ İMZA VERDİ Mİ?

Kampanyaya yerel yönetimden destek gelmediğini anlatan Şevki Vural, ‘Belediye Meclis üyeleri imza verdi mi?’ sorusuna ise ‘Verenler var’ diye cevap verdi.

Vural; ‘Bu eskiye dayalı bir problem. Suçu sadece belediyede bulmayalım. Kurumlar arası bir problem. Fakat bu süreçte belediyeden herhangi bir yetkilinin çıkıp da ‘Bizde sıkıntı yok’ demesini beklerdim. Herhangi bir konuda zan altında kalıyorsam, eleştiriliyorsam çıkarım ‘şu sebepten dolayı’ diye açıklama yaparım. Yerel yönetimden biri çıkıp da bize Çevre Yolu hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Vermediği gibi destek de vermedi. İsterdik ki kampanyayı desteklesinler, imza atsınlar, haklısınız desinler ama eminim onlar da rahatsızlar. Çünkü masa sallanıyor’ dedi.

Vural; ‘Belediye Meclis üyeleri imza verdi mi?’ sorusuna ise; ‘Verenler var. İsimleri bende saklı kalsın ama 3 arkadaşım kendileri gelip imza ve destek verdiler’ dedi.

Bu haber 1385 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx