22 Haziran 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
‘Patlak onarmak’ yerine ‘kalıcı çözüm’ istediler!
Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi’ nde patlayan su borusunu yenileme çalışması başladı. Vatandaşlar ana su borusunun komple yenilenmesini istedi.
Lüleburgaz # 17 Ağustos 2017 Perşembe 07:48

Orhan KONYALI

Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi Tekcan Caddesi üzerinde patlayan su borusunu yenileme işlemi gerçekleşti.

Borunun sürekli patladığını ve bu yüzden sıkıntılı günler geçirdiklerini dile getiren mahalle sakini Salim Kurtuluş, borunun artık onarılmasından ziyade ana su borusunun komple yenilenmesini istedi.

Kazı işlemlerinden dolayı yolun geçici süre kapatıldığını söyleyen Kurtuluş, ekiplerin kendilerine, gün içerisinde yolu eski haline getireceklerini söylediklerini belirtti

‘ALTYAPI BÜYÜK SORUN’

Aynı zamanda alt yapı sorunun büyüklüğüne de dikkat çeken Kurtuluş ve diğer mahalle sakinleri, her ne kadar çalışmalar yoğun ve başarılı olsa da, çözümlerin kısa süreli kaldığını, artık her yerin betonlaşmasından dolayı suyu çekecek toprak kalmadığını, bu yüzden kanalizasyon ve gider boruların daha büyük olması gerektiğini söylediler.

Mahalle sakini Kurtuluş; ‘Hastane ve çamlık tarafında biriken su, eğimden dolayı bu tarafa gelerek, su baskınına neden oluyor. Geçen yıllarda yağmurdan dolayı yaşanan su baskını sonucu evlerin bodrum katındaki eşyalar zarar gördü. Ara hat borularının ana hat kadar olması belki pahalı bir maliyet fakat böyle kısa süreli çözümler zamanla daha fazla maddi kayba yol açıyor’ dedi.

Bu haber 923 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx