21 Temmuz 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
289 işçi çıkarılacak!
Büyükkarıştıran’da faaliyet gösteren Paşabahçe Kırklareli Fabrikası, 10 Eylül 2017 tarihinde fırın kapatacağını duyurdu. Kapatılacağı açıklanan fırının 6 hattında toplam 289 işçinin çalıştığı öğrenildi.
Lüleburgaz # 11 Ağustos 2017 Cuma 09:54

Haber Merkezi

Şişecam’a bağlı Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kırklareli Fabrikası’nda girdi maliyetlerinin arttığı gerekçesi ile 289 işçinin 10 Eylül 2017 tarihinde işine son verileceği konuşuluyor.

Karar, 9 Ağustos’ta Paşabahçe işyerine asılan yazıyla işçilere duyuruldu.

Daralma ve işçi maliyetleri nedeniyle kapanması planlanan fırının 6 hattında toplam 289 işçinin çalıştığı öğrenildi.

Fabrika müdürünün imzası ile işyerine asılan yazıda; ‘Cam Ev eşyası sektöründe son yıllarda gerçekleşen yıllık ortalama yüzde 5 daralma ve işçilik de dahil olmak üzere girdi maliyetlerindeki artış neticesinde Türkiye’de kapasite optimizasyonuna yönelik tedbirler alınması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda ekonomik ömrünün sonuna gelen Kırklareli fabrikası D fırınının 10.09.2017 tarihi itibariyle altı üretim hattı ile birlikte bütünüyle kapatılarak kesin ve devamlı suretle faaliyetine son verilecektir. Bu doğrultuda fırının kapatılmasıyla oluşacak istihdam fazlası nedeniyle, toplu işçi çıkış süreci yaşanacaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgilendirme ilerleyen günlerde yapılacaktır’ denildi.

Şişecam bu kararı 9 Ağustos 2017 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) da bildirdi.

 

Bu haber 6749 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx