20 Ağustos 2017 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 26°C
Açık
HABER DETAYI
RAYFEL’in 26 öğrencisi yerleşti!
Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin LYS’ye giren 37 öğrencisinden 26’sı istedikleri bölümlere yerleşti. Okul birincisi Merve Bilgiç ise ilk tercihi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşti.
Lüleburgaz # 11 Ağustos 2017 Cuma 07:35

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi (RAYFEL), 2017 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre 37 öğrenciden 26’sının istedikleri bölümlere yerleştiğini duyurdu.

RAYFEL Müdürü Selahattin Temel, LYS’ye giren 37 öğrenciden 26’sının istedikleri bölümlere yerleştiğini, bazı öğrencilerin de yüksek puanlar almalarına rağmen istedikleri üniversite olmadığı için bir sonraki sene tekrar sınava gireceklerini belirtti.

Temel; ‘Örneğin Türkiye sıralaması 16 bin olan öğrencimiz birçok tıp fakültesine yerleşme imkanı varken istediği şehirdeki tıp fakültesi olmadığı için tercihte bulunmadı. Bu sene okulumuzdan Galatasaray ve Koç gibi gözde üniversitelerin Tıp fakültelerine 4, İTÜ Mühendislik Fakültesi’ne 4 öğrenci yerleşti’ dedi.

Okul Müdürü Selahattin Temel, bu kadar özel okul imkanı olan bir ortamda Fen Lisesi mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu, Fen Lisesi’nde seviye olarak birbirine eşdeğer öğrencilerin bir arada olduğunu, hedefi olan öğrencilerin aynı ortamı paylaşmasının her zaman rekabeti, seviyeli bir yarışı beraberinde getirdiğini belirtti.

Temel, öğrencileri ile gurur duyduğunu bu başarıda katkısı olan öğretmenlere, velilere tüm paydaşlara teşekkür ettiğini ifade etti.

OKUL BİRİNCİSİ CERRAHPAŞALI OLDU!

Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı okul birincisi Merve Bilgiç ise ilk tercihi olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşti.

Aynı okuldan Tuğba Üğüden de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşirken, Elif Demirkol Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi, Umut Arda Demir Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gülşah Batur Galatasaray Üniversitesi Endüstri  Müh, Emre Vatansever Yüzde 100 Burslu Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği, İkrar Konca Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Ahmet Yıldız İTÜ Uçak Mühendisliği, Alicafer Özer İTÜ  Bilgisayar Mühendisliği, Barış Harun Bozoğlu İTÜ İnşaat Mühendisliği, Beyzanur Bektaş İTÜ Matematik Mühendisliği, Bennu Sürel Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Beyza Nur Öncel Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi (%100 Burslu), Buse Kanık Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Selin Resneli Trakya Üniversitesi Fizyoterapi, Melek Güneş İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik, Aleyna Ezgi Çelik Muğla Üniversitesi Diyetisyenlik, Candan Merve Almanak Marmara Üniversitesi Fizyoterapi, Nida Nergiz Öner Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı, Merve Keskin Trakya Üniversitesi Hemşirelik, Şeref Sinan Ok Bahçeşehir Üniversitesi Biyo Medikal Mühendisliği (İngilizce), İlayda Sözeri Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi, Eda Eşkin Düzce Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Samet Özben Kıbrıs Hukuk Fakültesi, Beste Eren Kırklareli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Bahar Çakırgöz  9 Eylül Üniversitesi Matematik (İngilizce) bölümüne yerleşmeye hak kazandı.

 

 

 

Bu haber 2199 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
İşten çıkana ‘teşvik’!
Paşabahçe Kırklareli Fabrikası’ nda 10 Eylül 2017 tarihinde işine son verilmesi beklenen 289 işçiden kendi isteği ayrılacak olanlara teşvik ödemesi yapılacağı, başvuruların istihdam fazlası sayıya ulaşmaması halinde diğer çalışanların teşviksiz işten çıkarılacağı duyuruldu.
19.08.2017 07:26
‘Oflu Hoca’ Trakyalı olacak!
‘Oflu Hoca’ serisinin üçüncü filminin Lüleburgaz’da çekilmesi gündemde.
19.08.2017 07:48
'Kent Konseyi nerede?'
‘Çevre Yolu’ yapılması için düzenlenen imza kampanyasının öncüleri Lüleburgaz FM’de soruları yanıtladı. Şevki Vural, ‘Belediye Meclis üyeleri imza verdi mi?’ sorusuna ‘Verenler var’ diye cevap verdi. Programa katılan Mesut Sarıoğlu ise; ‘Kent Konseyi nerede?’ diye sordu.
18.08.2017 18:30
Uyuşturucu ile mücadelede ‘vites yükseltilecek’!
Lüleburgaz Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu’ nun toplantısında yeni kararlar alındı. Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, uyuşturucu temininin önüne geçileceğini belirtirken, İlçe Jandarma Komutanı Nedim Dalgıç yıl içinde yaklaşık 1 milyon kök kenevir imha ettiklerini söyledi.
19.08.2017 07:31
Araçlarda ‘tek tip’ kamera olacak!
Lüleburgaz’da taşımacılık sektörü içerisinde farklı marka ve kalitede bulunan kameraların tek tip kaliteye ulaştırılması amacıyla toplantı düzenlendi.
19.08.2017 07:39
Fıkra gibi ‘tabela’!
Pınarhisar istikametinden Lüleburgaz’ a gelen kamyonların şehir içine girmesini önlemek amacıyla yerleştirilen yön tabelaları arasında ‘Kamyon giremez’ tabelası bulunması dikkat çekiyor.
19.08.2017 07:30
Virajı alamadı tarlaya uçtu!
​​​​​​​Tatarköy yolunda meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı.
19.08.2017 07:47
Burada inekleri robotlar sağıyor!
Lely, Trakya’daki süt sığırcılığını Avrupa standartlarına taşımak için hayvan çiftliklerine verimlilik analizi ve danışmanlık hizmeti verecek. Trakya’da 5 çiftliğe hizmet veren Lely’nin Türkiye Genel Müdürü Jülide İyigün, Müsellim köyündeki hayvan çiftliğini ziyaret etti.
19.08.2017 07:24
Lüleburgaz’ a 2 yeni Üroloji Uzmanı!
Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ nde Üroloji Uzmanı sayısı 4’ e yükseldi.
19.08.2017 07:17
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter