21 Temmuz 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
RAYFEL’in 26 öğrencisi yerleşti!
Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin LYS’ye giren 37 öğrencisinden 26’sı istedikleri bölümlere yerleşti. Okul birincisi Merve Bilgiç ise ilk tercihi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşti.
Lüleburgaz # 11 Ağustos 2017 Cuma 07:35

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi (RAYFEL), 2017 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre 37 öğrenciden 26’sının istedikleri bölümlere yerleştiğini duyurdu.

RAYFEL Müdürü Selahattin Temel, LYS’ye giren 37 öğrenciden 26’sının istedikleri bölümlere yerleştiğini, bazı öğrencilerin de yüksek puanlar almalarına rağmen istedikleri üniversite olmadığı için bir sonraki sene tekrar sınava gireceklerini belirtti.

Temel; ‘Örneğin Türkiye sıralaması 16 bin olan öğrencimiz birçok tıp fakültesine yerleşme imkanı varken istediği şehirdeki tıp fakültesi olmadığı için tercihte bulunmadı. Bu sene okulumuzdan Galatasaray ve Koç gibi gözde üniversitelerin Tıp fakültelerine 4, İTÜ Mühendislik Fakültesi’ne 4 öğrenci yerleşti’ dedi.

Okul Müdürü Selahattin Temel, bu kadar özel okul imkanı olan bir ortamda Fen Lisesi mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu, Fen Lisesi’nde seviye olarak birbirine eşdeğer öğrencilerin bir arada olduğunu, hedefi olan öğrencilerin aynı ortamı paylaşmasının her zaman rekabeti, seviyeli bir yarışı beraberinde getirdiğini belirtti.

Temel, öğrencileri ile gurur duyduğunu bu başarıda katkısı olan öğretmenlere, velilere tüm paydaşlara teşekkür ettiğini ifade etti.

OKUL BİRİNCİSİ CERRAHPAŞALI OLDU!

Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı okul birincisi Merve Bilgiç ise ilk tercihi olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşti.

Aynı okuldan Tuğba Üğüden de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşirken, Elif Demirkol Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi, Umut Arda Demir Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gülşah Batur Galatasaray Üniversitesi Endüstri  Müh, Emre Vatansever Yüzde 100 Burslu Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği, İkrar Konca Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Ahmet Yıldız İTÜ Uçak Mühendisliği, Alicafer Özer İTÜ  Bilgisayar Mühendisliği, Barış Harun Bozoğlu İTÜ İnşaat Mühendisliği, Beyzanur Bektaş İTÜ Matematik Mühendisliği, Bennu Sürel Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Beyza Nur Öncel Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi (%100 Burslu), Buse Kanık Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Selin Resneli Trakya Üniversitesi Fizyoterapi, Melek Güneş İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik, Aleyna Ezgi Çelik Muğla Üniversitesi Diyetisyenlik, Candan Merve Almanak Marmara Üniversitesi Fizyoterapi, Nida Nergiz Öner Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı, Merve Keskin Trakya Üniversitesi Hemşirelik, Şeref Sinan Ok Bahçeşehir Üniversitesi Biyo Medikal Mühendisliği (İngilizce), İlayda Sözeri Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi, Eda Eşkin Düzce Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Samet Özben Kıbrıs Hukuk Fakültesi, Beste Eren Kırklareli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Bahar Çakırgöz  9 Eylül Üniversitesi Matematik (İngilizce) bölümüne yerleşmeye hak kazandı.

 

 

 

Bu haber 3326 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx