21 Temmuz 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
Miniklerin durağı huzurevi oldu!
Lüleburgaz Sokollu Mehmet Paşa Camii Kur’an kursu öğrencilerinin bu haftaki etkinliği huzurevinde yaşlı ziyareti oldu.
Lüleburgaz # 11 Ağustos 2017 Cuma 07:33

Haber Merkezi

Sokollu Mehmet Paşa Cami kuran kursu öğrencileri Lüleburgaz Kaymakamlığı’na bağlı Ramazan Yaman Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Kur’an kursunda her hafta bir etkinlik gerçekleştiren çocuklar bu kez soluğu Ramazan Yaman Huzurevi’nde aldı.

Huzurevinde tek tek ellerini öptükleri büyükleriyle sohbet edip, hal ve hatırlarını soran minikler daha sonra dondurma yemeye gittiler.

Konuyla ilgili bilgi veren Huzurevi Müdür Yardımcısı Yalçın Sağlam; ‘Bu gibi ziyaretlerin yaşlıların üstünde çok büyük etkileri var, bu sayede yaşam sevinçleri artıyor, her ne kadar bazı yaşlılarımızın aileleri ve yakınları olsa da bu ziyaretler onlar için de ayrı bir motivasyon kaynağı. Ayrıca bu tür etkinlikler sayesinde kuruluşlarımızı tanıtma fırsatı buluyoruz, halkın, huzurevlerine dışarıdan bakışı önyargılı, bu yüzden, ziyaretlere gelenlerin bu bakış açısını da kırmış oluyoruz, gelen kuruluş ve kişilere çok teşekkür ederiz’ dedi.

Sokullu Mehmet Paşa Camii Müezzini İsmail Semiz de; ‘Yaz dönemi, kuran kursu öğrencileriyle, yaptığımız etkinliklerin çocukların sosyal gelişimlerinde çok büyük etkileri var, öğrenmelerine ve kursa olan bağlılıklarının artmasını sağladı. Böyle ziyaretler hem çocuklara hem de büyüklerimize çok iyi geliyor. Ayrıca bu faaliyetler çocukların hafızasında yer ediyor, yıllar geçse de hatırlamalarını sağlıyor, benim bile çocukluğuma dair kendi anılarımın arasında böyle ziyaretler unutulmaz olmuştur’ dedi. 

  

Bu haber 669 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx