22 Mayıs 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
Minsolmaz’dan DSİ 11. Bölge’ye ziyaret!
AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya bölgesindeki ziyaretleri kapsamında Edirne’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
Güncel Gündem # 11 Ağustos 2017 Cuma 07:03

Tevfik İŞÇİ

Minsolmaz, bu ziyaretlerinde DSİ 11. Bölge Müdürlüğü’ne atanan Nesip Özden’i de makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ileterek görevinde başarılar diledi.

Tüm görevlerin kutsal olduğunu ifade eden Vekil Selahattin Minsolmaz Trakya bölgesinde çalışmanın ve bölge halkının değerlerini iyi analiz etmek gerektiğini söyledi.

Minsolmaz özellikle çiftçiliğin yoğun olduğu bölgelerde DSİ’nin önemli görevler üstelendiğini kaydederken, “Bölgemizde çiftçiliğin önemi bir hayli fazla. Yüzde 60’a varan bir kesim çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşıyor. Trakya topraklarının yüzde 74’ünü tarımsal araziler oluşturuyor. Bu doğrultuda onların temel gereksiniminin başında da su ve sulama geliyor. Orman ve su işleri bakanlığımızın uyguladığı projeler sonrasında bölgemizde birçok alana su ulaştırılmaya başlandı. Bu da bölge halkımızın rahatlamasını sağladı. AK Parti dönemiyle birlikte tüm Türkiye’de uygulanmaya başlayan projeler sayesinde sulama alanları daha geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Bildiğiniz üzere Ayçiçeğinin yüzde 63’ü, pirincin yüzde 44’ü, buğdayın yüzde 9’u Trakya’da üretiliyor. Bu doğrultuda suyun ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum” dedi.

Minsolmaz, daha sonra ise Edirne AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe'yi, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu'nu, Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren'i ve Edirne Milletvekili aynı zamanda Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen’i makamında ziyaret etti.

Bu haber 261 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx