22 Mayıs 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
GELECEĞİN ARSLANLARI SAHAYA İNDİ…
Kırklareli # 17 Temmuz 2017 Pazartesi 07:59

Metin KARAKUŞ

Babaeski Galatasaray Taraftarlar Derneği, her yıl olduğu gibi bu yılda yeni futbol sezonu öncesi Yaz Spor Futbol Okulu çalışmalarına başladı.

Gündüz Onat Festival Alanı'nda yer alan Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesislerinde gerçekleştirilen antrenmanlarda kültürfizik hareketleriyle ısınmaya başlayan geleceğin yıldızları ardından toplu çalışmalara geçti.

Antrenör Önder Sezer ve H.Aras Kuyucuoğlu nezaretinde, pas ve top sürme ile başlayan antrenmanlarda sadece futbol değil takım olma bilinci de öğretiliyor.

Özellikle Türk futbolunda, gençlere yönelik çalışmaların hız kazandığı son yıllarda Babaeski'de üzerine düşeni yapmaya devam ediyor.

Geleceğin yıldızlarını yetiştirmek ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı bir gelecek için çalışmalarına devam eden Babaeski Galatasaray Taraftarlar Derneği Minik Futbol Takımı, haftanın üç gününde antrenman gerçekleştiriyor.

 Tecrübeli Antrenörler nezaretinde gerçekleştirilen antrenmanlarda beden terbiyesinden, takım olma bilincine kadar birçok konuda önemli kazanımların sunulduğu eğitimler, sarı kırmızılı renklere gönül veren minikler tarafından iple çekiliyor.

Babaeski Taraftarlar Derneği Başkanı Turgay Kuyucuoğlu, "Bizler 1993 yılından bu yana derneğimizin çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürmekteyiz. Ben 1993 yılından bu yana da Babaeski Taraftarlar Derneği’nin başkanlığını yapmaktayım. Yeni yapılan Genel Kurul sonrası Başkan Yardımcılığına Ahmet Dülger, Sekreterliğe Nevzat Arslan, Saymanlığa Sercan Taşkıran, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Kasım Mutlu, Selim Sayan ve Selçuk Arı seçilmişlerdir. Bu yönetimle 3 yıl daha göreve devam edeceğiz.  Yeni sezon için Galatasaray Kulübünden Kombine Bilet aldık. Bu şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her yıl yaz döneminde 3 aylık yaz futbol okulu açıyoruz. Bu kurslarımız 6 ve 12 yaş grubunu kapsıyor. Çocuklarımıza 3 aylık zaman diliminde eğitim veriyoruz. Bunun yanı sıra gezilerimiz de oluyor. Edirne, Tekirdağ ve iki ya da üç yılda bir kez de İstanbul Florya’ya gezi düzenliyoruz. Florya'da da Galatasaray'ın minik takımı ile maç yaptırıyoruz ve kulübün tesislerini geziyorlar.”

Yaz okulu çalışmaları kapsamında minik aslanlar için büyük bir teşvik olan Florya ziyaretine değinen Başkan Kuyucuoğlu, şöyle devam etti; "Bu sene de minik öğrencilerim için bir Florya planımız var. Galatasaray Tesislerini gezdireceğiz. Ya Eylül ya Ağustos sonu veya ekim ayının başı gibi çünkü oranın okullarının da uygun olması önemli. Bir de idman gününe denk getirmek istiyoruz"

Önder Sezer ve Aras Kuyucuoğlu olmak üzere iki hoca ile çalışmaların sürdüğünü dile getiren Başkan Kuyucuoğlu, "Özel gezi amaçlı maçlar da planlıyoruz. Şuan da 60 öğrenci sayısını yakaladık. Zaten öğrenci sayımızın limitini 50 ile 60 arasında sınırlıyoruz. Bunun üzerine geçmemeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Genç yaşta spora yönelmenin önemine değinen Başkan Kuyucuoğlu, "Bu yıl yeni bir düşüncemiz daha var. Bu yaş gurubunu bu sene kulüp yapma niyetindeyiz. Büyük ihtimalle Gençlikspor kulübü adında bir Kulüp olacak. Babaeskimizin 1936 yılında ilk kurulan kulübünün adını alarak Gençlik Spor Kulübü adında bir kulüp yapacağız ve Kırklareli bölgesel ligine katılacağız ve 11 - 12 Yaş Grubu liginde oynayacağız. Bu sene artık futbolcuları kendimiz yetiştirdik. Lisanslarını kendimiz çıkaracağız. İnşallah ileriye daha büyük futbolcuları taşıyacağız. Spor öncelikle arkadaşlığı sağlıyor. Daha gencecik yaşta arkadaşlık, dostluk, önem taşıyan konular ve bu konular çocuklarımıza ciddi kazanımlar sağlıyor. Bilgisayar başından koparıyor en azından. Bir takım olmayı öğreniyorlar. Tabi turnuva olursa daha güzel oluyor. Turnuvalarda oynayan saha içerisinde, oynamayan dışarıdan destekliyor. Çocuklarımızda yetenekli yeteneksiz ayırımı yapmaksızın her birine bir şeyler verebilmek için çalışıyoruz. Bu seneki yaş gruplarına sponsorluk yapan Erçağ Market sahibi Ayhan Enginer ve Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesisleri ve lokalin sahibi H. Aras Kuyucuoğlu sponsor oldular.  Minikler için 60 tane forma yaptırdılar. Çocuklar adına bir kez daha kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

 

 

Bu haber 734 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx