22 Kasım 2017 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 8°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Çetinbaş'tan 15 Temmuz açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Akın Çetinbaş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada, birlik beraberlik çağrısı yaptı.
Lüleburgaz # 15 Temmuz 2017 Cumartesi 07:42

Çetinbaş, "Ülkemizin birliğine ve dirliğine karşı girişilen bu teşebbüsün, ucu kime dokunursa dokunsun hesabının sorulacağına olan inancımız tamdır. 15 Temmuz, Türk Milleti'nin üzerindeki yüklerden kurtulması gerektiğinin açık bir ispatı olmuştur. Bunun yolu ise ancak birlik ve beraberlikten geçer." dedi.

Çetinbaş şunları söyledi:

"15 Temmuz 2016 tarihi Cumhuriyetimize kasteden içerde ve dışardaki düşmanlarımızın bir olup, devletimizin bekasını tehlikeye atan, alçak ve hain bir darbe girişimini hatırlayacağımız bir gündür. Tarihi şan ve şerefle yazılmış Türk Milleti'nin izzet-i nefsini sinesinde barındıran Türk Ordusunun içerisine sızmış birtakım hainler tarafından, kendi kardeşine kurşun sıkacak denli gözü dönmüş canilikte gerçekleştirilmek istenen bu darbe planının ardında bulunan güçler, ferasetini her daim göstermiş ve son defasında Anadolu'nun bir Türk yurdu olduğunu dünyaya kanı ve canı pahasına ispat etmiş milletimizi hesaba katmayarak kirli emellerine ulaşacaklarını zannetmişlerdir. Vatan toprağını işgal cüreti gösteren düşmanlara karşı Aziz Atatürk'ün etrafında kenetlenen Türk Milleti, aynı heyecan ve azimle hain darbe girişimini püskürtmüştür. Bu noktada yaşananlara karşı ilk tepkiyi ortaya koyan Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, gerek o karanlık gecede gerekse sonraki süreçte Milletimize ve Partimize yol göstermiş, ülkenin iyiliği ve devletin bekası için inisiyatif almaktan geri durmamıştır. Vatan ve Millet sevgisiyle siyaset yapmakta olan MHP teşkilatının bir parçası olarak vatandaşlarımızın hayatlarına kasteden bu girişime karşı birlik olduğumuzu belirtiyoruz. Ve yine özellikle belirtmek gerekirse, ülkemizin birliğine ve dirliğine karşı girişilen bu teşebbüsün, ucu kime dokunursa dokunsun hesabının sorulacağına olan inancımız tamdır. 15 Temmuz, Türk Milleti'nin üzerindeki yüklerden kurtulması gerektiğinin açık bir ispatı olmuştur. Bunun yolu ise ancak birlik ve beraberlikten geçer. Partimiz bu noktada geçmişinde kriz çözen, Türk Devlet Geleneği'ni potasında eritmiş siyaset anlayışıyla Milletimizin yanındadır. Bu vesileyle Türk Milleti'ne bir kez daha başsağlığı diliyor, saygılar sunuyorum."

Bu haber 521 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Bir tek muhatabı yok!
Lüleburgaz’ın en büyük ikinci mahallesi olan Kurtuluş Mahallesi’nde gerçekleştirilen Huzur Toplantısı’nda vatandaşlar mahalleleri ile ilgili sıkıntılarını dile getirse de toplantıda Lüleburgaz Belediyesi’nden kimsenin olmaması dikkat çekti.
22.11.2017 07:47
Çelik ailesinin acı günü!
22.11.2017 07:46
Eski futbolcu kalp krizine yenik düştü!
Babaeskisporlu eski futbolcu Doğan Yaraş kalp krizi sonucu 57 yaşında hayatını kaybetti. Yaraş’ın 2 gün sonra askerdeki oğlunun yemin törenine katılmak üzere Ankara’ya gitmeyi planladığı öğrenildi.
22.11.2017 09:39
Hastanenin dibinde patlak kanalizasyon!
Lüleburgaz’da eski SSK hastanesinin yanı başında taşan kanalizasyondan çıkan sular 1 haftadır mikrop saçıyor.
22.11.2017 09:43
Balkan Türkleri’nde İYİ Parti istifası!
Babaeski Balkan Türkleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı İsmet Fıçıcılar, İYİ Parti İlçe Teşkilatı kurma görevinin kendisine verilmesinden dolayı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
22.11.2017 09:40
‘90 Trakyalı’dan açıklama!
22.11.2017 09:46
Karakoç: “Kimse farklı yerde ülkücü aramasın”
22.11.2017 09:45
CHP’ye hediye Atatürk resmi!
22.11.2017 09:41
Genç Değişim’de gala gecesi!
22.11.2017 07:39
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter