26 Temmuz 2017 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 26°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Çetinbaş'tan 15 Temmuz açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Akın Çetinbaş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada, birlik beraberlik çağrısı yaptı.
Lüleburgaz # 15 Temmuz 2017 Cumartesi 07:42

Çetinbaş, "Ülkemizin birliğine ve dirliğine karşı girişilen bu teşebbüsün, ucu kime dokunursa dokunsun hesabının sorulacağına olan inancımız tamdır. 15 Temmuz, Türk Milleti'nin üzerindeki yüklerden kurtulması gerektiğinin açık bir ispatı olmuştur. Bunun yolu ise ancak birlik ve beraberlikten geçer." dedi.

Çetinbaş şunları söyledi:

"15 Temmuz 2016 tarihi Cumhuriyetimize kasteden içerde ve dışardaki düşmanlarımızın bir olup, devletimizin bekasını tehlikeye atan, alçak ve hain bir darbe girişimini hatırlayacağımız bir gündür. Tarihi şan ve şerefle yazılmış Türk Milleti'nin izzet-i nefsini sinesinde barındıran Türk Ordusunun içerisine sızmış birtakım hainler tarafından, kendi kardeşine kurşun sıkacak denli gözü dönmüş canilikte gerçekleştirilmek istenen bu darbe planının ardında bulunan güçler, ferasetini her daim göstermiş ve son defasında Anadolu'nun bir Türk yurdu olduğunu dünyaya kanı ve canı pahasına ispat etmiş milletimizi hesaba katmayarak kirli emellerine ulaşacaklarını zannetmişlerdir. Vatan toprağını işgal cüreti gösteren düşmanlara karşı Aziz Atatürk'ün etrafında kenetlenen Türk Milleti, aynı heyecan ve azimle hain darbe girişimini püskürtmüştür. Bu noktada yaşananlara karşı ilk tepkiyi ortaya koyan Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, gerek o karanlık gecede gerekse sonraki süreçte Milletimize ve Partimize yol göstermiş, ülkenin iyiliği ve devletin bekası için inisiyatif almaktan geri durmamıştır. Vatan ve Millet sevgisiyle siyaset yapmakta olan MHP teşkilatının bir parçası olarak vatandaşlarımızın hayatlarına kasteden bu girişime karşı birlik olduğumuzu belirtiyoruz. Ve yine özellikle belirtmek gerekirse, ülkemizin birliğine ve dirliğine karşı girişilen bu teşebbüsün, ucu kime dokunursa dokunsun hesabının sorulacağına olan inancımız tamdır. 15 Temmuz, Türk Milleti'nin üzerindeki yüklerden kurtulması gerektiğinin açık bir ispatı olmuştur. Bunun yolu ise ancak birlik ve beraberlikten geçer. Partimiz bu noktada geçmişinde kriz çözen, Türk Devlet Geleneği'ni potasında eritmiş siyaset anlayışıyla Milletimizin yanındadır. Bu vesileyle Türk Milleti'ne bir kez daha başsağlığı diliyor, saygılar sunuyorum."

Bu haber 365 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Gazi kansere yenildi!
Lüleburgaz’da yaşayan Kıbrıs Gazisi Mustafa Şenkol, yakalandığı kanser hastalığı nedeni ile 64 yaşında hayatını kaybetti. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda Sıhhiye Onbaşılık görevinde bulunan Şenkol, son katıldığı Gaziler Günü’nde Görünüm Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; ‘Hala canımızı vermeye hazırız’ demişti.
26.07.2017 07:43
Oğluna kızdı evi yaktı!
Lüleburgaz’da dün sabaha karşı oğluna kızdığı iddia edilen bir kişi oturduğu evi yaktı. 2 saatte söndürülen yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
26.07.2017 11:00
Gurbetçi Lüleburgaz trafiğine ‘Fransız’!
Lüleburgaz’da Alman plakalı bir araç sürücüsü aracın ‘yol ortasına’ park edince sürücüler çileden çıktı. Araç çekiciyle kaldırıldı.
26.07.2017 10:45
Anten ayarlarken çatıdan düştü!
Lüleburgaz’da anten ayarlamak için kömürlüğün çatısına çıkan kişi dengesini kaybederek 3 metre yükseklikten yere düştü.
26.07.2017 07:03
Vali’den Lüleburgaz turu!
Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Lüleburgaz ve Pehlivanköy ilçelerini ziyaret etti.
26.07.2017 07:30
Eski evler çöplük oldu!
26.07.2017 07:35
Çiftçiler deneme sürüşü yaptı!
CASE İH Trakya Karataş firması Lüleburgaz’da yeni traktörlerini tanıttı.
26.07.2017 07:47
‘Hakikaten bunları yaşamış mıyız?’
26.07.2017 07:53
Ataköy Keşkek Şenliği 2 Eylül’de!
26.07.2017 07:33
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter