22 Haziran 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
“Bu bayrak bize emanet”
Lüleburgaz # 15 Temmuz 2017 Cumartesi 07:38

Tevfik İŞÇİ

AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen program kapsamında Lüleburgazlı Şahin Metiner, şehit yakını Volkan Turnacı’dan Türk bayrağını teslim aldı.

Dün Cuma namazı sonrasında gerçekleşen törende şehit ailesinden bayrağı teslim alan Metiner, Cumhurbaşkanına teslim etmek üzere Kırklareli’ni temsilen yola çıktı.

AK Parti Lüleburgaz Gençlik Kolları Başkanı Abdussamed Kayalı, Metiner’i yolcu ettikten sonra yaptığı açıklamada, “15 Temmuz'da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale'de silah doğrultanların hedefi aynıydı.  Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000'den fazla kahraman gazi. 15 temmuz yıldönümü nedeniyle AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlenecek olan, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi  TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir. Bizlerde bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak İçin bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık. Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın” dedi.

Bu haber 849 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx