22 Kasım 2017 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 8°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
"Darbe değil işgal"
Şahin, " Bir ülkenin milli meclisi bombalanıyor ve vatandaşları ağır silahlarla öldürülüyorsa o kalkışma darbe değil işgaldir." dedi.
Lüleburgaz # 15 Temmuz 2017 Cumartesi 07:26

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Kırklareli İl Başkanı Ufuk Şahin, 15 Temmuz'da ülkenin işgal edilmek istendiğini belirterek, " Bir ülkenin milli meclisi bombalanıyor ve vatandaşları ağır silahlarla öldürülüyorsa o kalkışma darbe değil işgaldir." dedi.

Ufuk Şahin, 15 Temmuz'da  milletin aynı gecede ihaneti ve zaferi birlikte yaşadığını belirterek şöyle devam etti:

" 15 Temmuz, kimliklerinde Türk yazan ama kanları ve ruhları değiştirilmiş haramzadelerin, yularlarını tutanların emriyle ülkelerine ihanet ettikleri gündür.

Adına “darbe” deseler de esasında darbeden çok öte bir kalkışmaydı o gece yaşanan. İşgal edilmek istendi ülke. Bir ülkenin milli meclisi bombalanıyor ve vatandaşları ağır silahlarla öldürülüyorsa o kalkışma darbe değil işgaldir."

15 Temmuz'da da tıpkı Kurtuluş savaşı gibi destan yazıldığını belirten Şahin şunları söyledi:  "Kimseden talimatla durmadılar düşmanın önünde, talimat gerekmezdi Türk milleti için. Ama bir komutan lazımdı kutlu zaferler için. Recep Tayyip Erdoğan vardı herkesi işgalcilere direnmek için meydanlara davet eden. Destanın fitilini yakan. Asker milletini cesaretlendiren. Ve kendisi de sırtından çıkarmadığı kefeniyle darbecilerin karşısına çıkan. “Bir kere ölür insan, öleceksek adam gibi ölelim” diyerek, milletiyle ölüme yürüyen muzaffer komutan.Şimdi bu destana sahip çıkma, nesilden nesile yaşatma vaktidir. Biz bu destana sahip çıktıkça düşmanın, yeni niyet ve heva içerisinde olanların hevesleri kırılacak, güçleri tükenecek. Destanın sene-i devriyesinde, 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza şifa, gazilerimize selametlikler diliyorum."

Bu destanı yaşatmak, nesillere aktarmak, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak amaç ve iradesiyle 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğini  hayata geçirdiklerini de sözlerine ekleyen Şahin, " İlk andan itibaren tüm illerimizde bu destanı ve ruhu yaşatacak arkadaşlarımızla bir araya geldik, gelmeye devam ediyoruz. Türkiye genelinde temsilcilikler açtık. Açmaya da inşallah devam edeceğiz. Bizimle beraber olmak isteyen milli iradeyi yaşatmak isteyen herkese yoldaşlık ve yarenlik teklif ediyoruz. Allah'ın izniyle de Bu milli beraberliğimizi tüm Cihana yaymak istiyoruz. Bu kutlu yolda gel kardeşim seni de bekliyoruz." dedi.

 

Bu haber 317 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Bir tek muhatabı yok!
Lüleburgaz’ın en büyük ikinci mahallesi olan Kurtuluş Mahallesi’nde gerçekleştirilen Huzur Toplantısı’nda vatandaşlar mahalleleri ile ilgili sıkıntılarını dile getirse de toplantıda Lüleburgaz Belediyesi’nden kimsenin olmaması dikkat çekti.
22.11.2017 07:47
Çelik ailesinin acı günü!
22.11.2017 07:46
Eski futbolcu kalp krizine yenik düştü!
Babaeskisporlu eski futbolcu Doğan Yaraş kalp krizi sonucu 57 yaşında hayatını kaybetti. Yaraş’ın 2 gün sonra askerdeki oğlunun yemin törenine katılmak üzere Ankara’ya gitmeyi planladığı öğrenildi.
22.11.2017 09:39
Hastanenin dibinde patlak kanalizasyon!
Lüleburgaz’da eski SSK hastanesinin yanı başında taşan kanalizasyondan çıkan sular 1 haftadır mikrop saçıyor.
22.11.2017 09:43
Balkan Türkleri’nde İYİ Parti istifası!
Babaeski Balkan Türkleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı İsmet Fıçıcılar, İYİ Parti İlçe Teşkilatı kurma görevinin kendisine verilmesinden dolayı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
22.11.2017 09:40
‘90 Trakyalı’dan açıklama!
22.11.2017 09:46
Karakoç: “Kimse farklı yerde ülkücü aramasın”
22.11.2017 09:45
CHP’ye hediye Atatürk resmi!
22.11.2017 09:41
Genç Değişim’de gala gecesi!
22.11.2017 07:39
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter