26 Temmuz 2017 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 26°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
"Darbe değil işgal"
Şahin, " Bir ülkenin milli meclisi bombalanıyor ve vatandaşları ağır silahlarla öldürülüyorsa o kalkışma darbe değil işgaldir." dedi.
Lüleburgaz # 15 Temmuz 2017 Cumartesi 07:26

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Kırklareli İl Başkanı Ufuk Şahin, 15 Temmuz'da ülkenin işgal edilmek istendiğini belirterek, " Bir ülkenin milli meclisi bombalanıyor ve vatandaşları ağır silahlarla öldürülüyorsa o kalkışma darbe değil işgaldir." dedi.

Ufuk Şahin, 15 Temmuz'da  milletin aynı gecede ihaneti ve zaferi birlikte yaşadığını belirterek şöyle devam etti:

" 15 Temmuz, kimliklerinde Türk yazan ama kanları ve ruhları değiştirilmiş haramzadelerin, yularlarını tutanların emriyle ülkelerine ihanet ettikleri gündür.

Adına “darbe” deseler de esasında darbeden çok öte bir kalkışmaydı o gece yaşanan. İşgal edilmek istendi ülke. Bir ülkenin milli meclisi bombalanıyor ve vatandaşları ağır silahlarla öldürülüyorsa o kalkışma darbe değil işgaldir."

15 Temmuz'da da tıpkı Kurtuluş savaşı gibi destan yazıldığını belirten Şahin şunları söyledi:  "Kimseden talimatla durmadılar düşmanın önünde, talimat gerekmezdi Türk milleti için. Ama bir komutan lazımdı kutlu zaferler için. Recep Tayyip Erdoğan vardı herkesi işgalcilere direnmek için meydanlara davet eden. Destanın fitilini yakan. Asker milletini cesaretlendiren. Ve kendisi de sırtından çıkarmadığı kefeniyle darbecilerin karşısına çıkan. “Bir kere ölür insan, öleceksek adam gibi ölelim” diyerek, milletiyle ölüme yürüyen muzaffer komutan.Şimdi bu destana sahip çıkma, nesilden nesile yaşatma vaktidir. Biz bu destana sahip çıktıkça düşmanın, yeni niyet ve heva içerisinde olanların hevesleri kırılacak, güçleri tükenecek. Destanın sene-i devriyesinde, 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza şifa, gazilerimize selametlikler diliyorum."

Bu destanı yaşatmak, nesillere aktarmak, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak amaç ve iradesiyle 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğini  hayata geçirdiklerini de sözlerine ekleyen Şahin, " İlk andan itibaren tüm illerimizde bu destanı ve ruhu yaşatacak arkadaşlarımızla bir araya geldik, gelmeye devam ediyoruz. Türkiye genelinde temsilcilikler açtık. Açmaya da inşallah devam edeceğiz. Bizimle beraber olmak isteyen milli iradeyi yaşatmak isteyen herkese yoldaşlık ve yarenlik teklif ediyoruz. Allah'ın izniyle de Bu milli beraberliğimizi tüm Cihana yaymak istiyoruz. Bu kutlu yolda gel kardeşim seni de bekliyoruz." dedi.

 

Bu haber 183 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Gazi kansere yenildi!
Lüleburgaz’da yaşayan Kıbrıs Gazisi Mustafa Şenkol, yakalandığı kanser hastalığı nedeni ile 64 yaşında hayatını kaybetti. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda Sıhhiye Onbaşılık görevinde bulunan Şenkol, son katıldığı Gaziler Günü’nde Görünüm Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; ‘Hala canımızı vermeye hazırız’ demişti.
26.07.2017 07:43
Oğluna kızdı evi yaktı!
Lüleburgaz’da dün sabaha karşı oğluna kızdığı iddia edilen bir kişi oturduğu evi yaktı. 2 saatte söndürülen yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
26.07.2017 11:00
Gurbetçi Lüleburgaz trafiğine ‘Fransız’!
Lüleburgaz’da Alman plakalı bir araç sürücüsü aracın ‘yol ortasına’ park edince sürücüler çileden çıktı. Araç çekiciyle kaldırıldı.
26.07.2017 10:45
Anten ayarlarken çatıdan düştü!
Lüleburgaz’da anten ayarlamak için kömürlüğün çatısına çıkan kişi dengesini kaybederek 3 metre yükseklikten yere düştü.
26.07.2017 07:03
Vali’den Lüleburgaz turu!
Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Lüleburgaz ve Pehlivanköy ilçelerini ziyaret etti.
26.07.2017 07:30
Eski evler çöplük oldu!
26.07.2017 07:35
Çiftçiler deneme sürüşü yaptı!
CASE İH Trakya Karataş firması Lüleburgaz’da yeni traktörlerini tanıttı.
26.07.2017 07:47
‘Hakikaten bunları yaşamış mıyız?’
26.07.2017 07:53
Ataköy Keşkek Şenliği 2 Eylül’de!
26.07.2017 07:33
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter