22 Nisan 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 11°C
Açık
HABER DETAYI
Çiftçiye hakkı verilmeli
Köy ziyaretlerini sürdüren Kayan, "Herkesin çiftçiye saygı duyması ve hakkını vermesi gerekiyor. Bu konuda girişimlerimizi başlatacağız”
Kırklareli # 14 Temmuz 2017 Cuma 07:31

Tevfik İŞÇİ

CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan,  belde ve köy ziyaretlerine devam ediyor.

Sık sık ziyaretler gerçekleştirip, vatandaşlar ile bir araya gelen Kayan, vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinliyor.

Köylerde çiftçilerle görüşen Kayan, çiftçilerin alın terinin karşılığını alamadığını belirterek bu konuda girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Dereköy, Kaynarca, İnece, Çeşmekolu, Hamitabat gibi köyleri gezip hemşehrileri ile bir arayaya gelen Milletvekili Kayan, “Bir süre uzak kaldığımız halkımızın hal ve hatırını sorduk. Sorunları dinleyip, çözüm önerileri için uğraşacağımızı kaydettik. Halkımızın huzur ve refahı bizler için büyük önem arz eder. Köylümüz genel olarak hasat dönemi dolayısıyla tedirgin şikayetçi. Hasat dönemi olması dolayısıyla üreticilerimiz halen emeklerinin karşılığını alamadıklarından yakınıyor. Tarım ve hayvancılık, en kadim insan mesleklerinden biri olan çiftçiliğin temel geçim kaynaklarıdır. Tarım ve hayvancılık bu nedenle günümüzde de varlığını korumaktadır. Herkesin çiftçiye saygı duyması ve hakkını vermesi gerekiyor. Bu konuda girişimlerimizi başlatacağız” diye konuştu.

Bu haber 1064 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter