22 Nisan 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 11°C
Açık
HABER DETAYI
Dikkat dolandırıcı var!
Kırklareli'de pazartesi bir vatandaş dolandırıcıların elinden kurtulamazken Lüleburgaz'da ise dolandırıcı polisten kurtulamadı.
Kırklareli # 13 Temmuz 2017 Perşembe 07:36

Telefon dolandırıcıları benzer yöntemlerle vatandaşları dolandırmaya devam ediyor.

Kendisini polis ya da savcı olarak tanıtan dolandırıcılar çeşitli yollarla vatandaşları kandırmayı başarıyor.

 

Pazartesi günü il merkezinde meydana gelen dolandırıcılık olayında babasının kimliğinin bir soygunda kullanıldığına inandırılan vatandaş dolandırıcıların ağına düştü.

Olay şöyle gelişti:"Pazartesi günü saat:13:00 sıralarında M.İ.'nin ev telefonu çaldı. O sırada evde olan E.İ. telefonu açıtığında karşı taraftaki şahıslar polis olduklarını  ve babası M.İ.'nin kimliğinin bir soygunda kullanıldığını, soygunda çalınan altınların bir kısmının evlerinde olduğunu ve babasını temize çıkartmak için evde bulunan altın ve döviz cinsinden ne varsa dökümünü yaparak nakdi karşılığını kendilerine göndermeleri gerektiğini söyledi. Bunun üzerine E.İ. evde bulunan 1 adet kulplu altın, 4 adet yarım altın ve 1 adet gram altını ve 2050 dolar parayı kuyumcuda ve döviz bürosunda bozdurarak PTT bank aracılığıyla sahte polislerin verdiği H. Ç. 'nin hesabına yatırdı.

Daha sonra dolandırıldıkların anlayan E.İ. polise giderek şikayetçi oldu.

KAPIDA YAKALANDI

Pazartesi günü Lüleburgaz'da  polis bir dolandırıcıyı suçüstü yakaladı. Lüleburgaz'da yaşayan N.T.'nin evini arayan dolandırıcı "İsmin bir kuyumcu soygununa karıştı. İsminin temizlenmesi için evine gelecek polise 2 bin 500 lira vermen gerekiyor." dedi.

Dolandırıcının sözlerine inanan N.T. dolandırıcıya istediği parayı verirken olay yerine gelen polis ekipleri şahsı yakaladı.

N.T. şikayetçi olurken olayla ilgili tahkikata başlandı.,

 

 

 

Bu haber 1956 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter