17 Ağustos 2017 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 32°C
Açık
HABER DETAYI
Yılın emeği görücüye çıktı!
Lüleburgaz # 18 Mayıs 2017 Perşembe 07:49

Kaner AKANER

Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi’nde Geleneksel Yıl Sonu Sergisi yoğun bir katılımla açıldı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdür Nedim Çetin, Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç, MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Akın Çetinbaş, idareciler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleneksel Yıl Sonu Sergisi programı saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan yaptı.

Arslan; ‘Her yıl biraz daha kalite ve sayıca artışını yaptığımız Halk Eğitim Merkezi kurslarımızın geleneksel olan çalışmaların sergilendiği sergimize hepiniz şeref verdiniz.  Mutluyuz, gururluyuz ve umutluyuz. Çünkü Lüleburgaz eğitim gönüllüsü, eğitim aşığı ve eğitimde ilkokul, ortaokul ve lise de sınavlar bazında dereceler elde etmiş ili daha sürükleyen bir noktadadır. Biz Halk Eğitim Merkezi olarak 7’den 77’ye öğrenci olan eğitim kurumlarının dahilinde olan haricinde olan tüm Lüleburgazlı vatandaşlarımıza bu yıl bu gün itibariyle geçen seneki sayısal olarak kurs sayımızı ve kursiyer sayımızı rekorumuzu egale ettik’ dedi.

‘TRAKYA İLE YARIŞIYORUZ’

Arslan; ‘Bu konuda Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nedim Çetin’e, Sayın Belediye Başkanımız Emin Halebak’a ve Halk Eğitim Merkezi’nin sadece 8 dersliği bulunan bu binasında kurs açamayacağımız için belediyemizin ve diğer kurumlarımızın katkılarına İŞKUR müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Nedim Çetin müdürümüz  bize her konuda destek oldu. Geçen yıl biz dahil Kırklareli ilinde açılan bin 400 kursun 701’ni biz açmıştık.1 Eylül’den 1 Eylül’e. Şuan da Mayıs ayının yarısında sayımız 745 kurs, 145 türde kurs açmışız. Kırklareli’ndeki emsallerimiz de değil Trakya ile yarışıyoruz’ diye aktardı.

‘KURSİLYER SAYISI BİRÇOK İLÇENİN NÜFUSUNDAN FAZLA’

Arslan; ‘Bu konuda katılımlarından dolayı Lüleburgaz halkına da teşekkür ediyorum. 12 bin 876 tane sertifika vermiş Halk Eğitim Merkezi. Bir çok ilçenin nüfusundan bile fazla sayısında olan kursiyer sayısına sahip Halk Eğitim Merkezi’mizin ileride inşallah daha güzel binalarda daha güzel imkanlar ile bir kısmını göreceğiniz büyük salonun ön kısmında ki şimdiye kadar böyle sergilere gelip gördüğünde ne kadar güzel eserler yapmışlar diye içinden geçiren özel yeteneği olmayan insanların dahi siz kursiyerlerimize fırsat verildiğinde Lüleburgaz’ın yetenekli insanlarının neler yapabileceğini içeride bir kısmını göreceksiniz. Bunun dışında 2 bin tane açık lise öğrencimiz bin açık ortaokul öğrencimiz var’ şeklinde konuştu.

Protokol üyeleri kurdele kesimin ardından İşaret Dili Kursu öğrencilerinin hazırladığı kısa sine vizyon gösterisini izlediler.

Halk Eğitim Merkezi Geleneksel Yıl Sonu Sergisi 21 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

Bu haber 588 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
'Son imzayı' Vali attı!
Lüleburgaz’ a Çevre Yolu yapılması için gerçekleştirilen bugüne kadarki en büyük sivil eylemde toplanan imzalar Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’ye teslim edildi. Vali Orhan Çiftçi’nin görüşmede, çevre yolunun Lüleburgaz için çok gerekli olduğunu, gerekirse bakanlıkla görüşebileceğini söylediği öğrenildi.
17.08.2017 07:51
‘Hacı Murat’tan bugüne taksici!
Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey beldesinde 50 yıldır taksicilik yapan Hayrettin Öztürk, mesleğinde simge haline gelenlerin arasında yer alıyor.
17.08.2017 07:36
Dünyaya ‘güç gösterecekler’!
Lüleburgazlı vücut geliştirme sporcuları Feim Başaran ve Feyyaz Kılıç, Eylül ayında düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası elemelerine katılacak.
17.08.2017 07:10
Müsellimli Hacı Zakir Kombak vefat etti
17.08.2017 07:52
Emekli öğretmen Önçeken toprağa verildi
77 yaşında hayatını kaybeden Kepirtepe mezunu emekli öğretmen Aysel Önçeken dün toprağa verildi.
17.08.2017 07:50
Ara sokaklarda park cezası
17.08.2017 07:36
‘Patlak onarmak’ yerine ‘kalıcı çözüm’ istediler!
Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi’ nde patlayan su borusunu yenileme çalışması başladı. Vatandaşlar ana su borusunun komple yenilenmesini istedi.
17.08.2017 07:48
Cümbüşle 3 çocuk okuttu Lüleburgazlılara teşekkür etti!
17.08.2017 07:42
İlk kez engelli tuvaleti de olacak!
Lüleburgaz Atatürk İlkokulu’ nda yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde tadilat çalışmaları devam ediyor.
17.08.2017 07:36
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter