25 Mayıs 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Narkotik Tırı Lüleburgaz’da!
Lüleburgaz # 18 Mayıs 2017 Perşembe 07:48

Tevfik İŞÇİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul Kalkınma Ajansınca finanse edilip 2015 yılında hayata geçirilen Narkotik Eğitim Tırı dün Lüleburgaz’a geldi.

“Hedef Olma Hedefsiz Kalma” Projesi kapsamında, madde kullanımı ve bağımlılığıyla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkati çekmek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hayata geçirilen Narkotik Eğitim Tırı, Lüleburgaz’da dün sabah saatlerinden itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Şuana kadar Türkiye’de İstanbul dışında sadece Yalova ve Kırklareli’nde eğitim veren tır 3. Bölge olarak talep doğrultusunda Lüleburgaz’a geldi.

Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca ve İlçe Sağlık Müdürü Önder Porsuk da tırın açılmasının ardından burayı ziyaret etti.

Uzman eğitmen polisler Mehmet Özgür Zubar ve Yücel Salatan’dan tırın içeriği ve işlevi hakkında bilgi alan Kaymakam Kaya ve beraberindekiler, uygulamanın çok yerinde bir çalışma olduğunu belirttiler.

Kaymakam Mustafa Kaya, sözlü anlatımdan ziyade görsel olarak gösterimin her zaman çok daha etkili olduğunu söylerken, görsel anlatımın akılda kalıcı bir yol olduğunu vurguladı.

Tırın işlevinin çok etkileyici ve caydırıcı olabileceğinin altını çizen Kaya, tüm ebeveyn ve gençlerin buraya gelerek bilgilenmesini istedi.

Kaymakam Mustafa Kaya ve beraberindekilerin ziyaretinin ardından tır öğrencilerin ziyaret akınına uğradı.

Yoğun bir şekilde tırı görmek için gelen gençler madde kullanımı konusunda daha fazla bilinç sahibi oldu.

Dün açılan Narkotik Eğitim Tırı bugün de ziyaretçilerini ağırlayacak. 

 

Bu haber 954 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx