20 Ocak 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 10°C
Kapalı
HABER DETAYI
Görünüm ‘tek’ oldu!
Görünüm Gazetesi, Trakya Gazeteciler Derneği’nin düzenlediği ve Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’den gazetelerin katıldığı yarışmada ‘Mizanpaj’ dalında ‘tek’ olarak ödüle layık görüldü.
Lüleburgaz # 18 Mayıs 2017 Perşembe 07:47

Çınar TÜRKMEN

Trakya Gazeteciler Derneği’nin (TGD) merhum gazeteci Hüseyin Solmaz anısına açtığı Gazetecilik yarışmasında dereceye girenler belirlendi.

Jürinin değerlendirmesini TGD Başkanı Orhan Doğan açıkladı.

Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’den gazetelerin katıldığı yarışmada Lüleburgaz Görünüm Gazetesi ‘Mizampaj’ dalında birincilik aldı.

Yarışmada Haber Dalında Birinciliği ‘Çaldığı Çekirdek İçin 8 Yıl Sonra Hapis Geldi’ başlıklı haberiyle Erkan Ekşi alırken, Haber Fotoğrafı dalında birinciliği ‘Kumbağ’da yüzlerce ölü denizyıldızı karaya vurdu’ haberindeki fotoğraf ile Ruhan Yalçın aldı.

GÖRÜNÜM GAZETESİ TEK OLARAK ÖDÜL ALDI!

Yarışmanın değerlendirme sonuçlarına göre haber dalında Jale Avyüzen ‘Meğer Aşk Destanıymış’ başlıklı haberi ile ikinci, Koray Ustabaşı ‘Buzdolabından Kayık Sonları Oldu’ başlıklı haberi ile üçüncü oldu.

Bu dalda Çanakkale’den yarışmaya ‘Eski Eşyalar Can Katıyor’ haberi ile katılan Doğan Zelova’ya, “Bir Annenin Feryadı” Haberi ile Çorlu’dan yarışmaya katılan Abdurrahin Yıldırım’a ve “Dolandırıcılık davası Basına Kapalı ‘Devlet Sırrı’ oldu” haberi ile Çerkezköy’den katılan Şaban Kardeş’e mansiyon ödülü verildi.

‘Haber Fotoğraf’ dalında Ruhan Yalçın, ‘Kumbağ’da yüzlerce ölü deniz yıldızı karaya vurdu’ haberindeki fotoğrafı ile birinci,  Sevcan Kalıpçinden  ‘Milli Keklikler” haberindeki fotoğrafı ile ikinciliğe layık görüldüler.

Mizanpaj dalında yapılan değerlendirmede ise Görünüm Gazetesi tek olarak ödüle layık görüldü.

Görünüm Gazetesi ‘Mizampaj’ dalındaki ödüle, Sayfa Editörü Banu Tufandağ’ın hazırladığı 13 Haziran 2016 tarihli Görünüm Gazetesi ile aday olmuştu.

ESERLER TEK TEK İNCELENDİ!

TGD binasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Lütfü Karakaş, Basın Yayın Enformasyon Bölge  Müdürü Uğur Ülgen, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın ve Kırklareli Basın Müdürü Özgür Tiran’dan oluşan jüri bir araya gelerek tek tek haber ve fotoğraflar ile mizampaj için gönderilen gazeteleri inceledi.

Jüri üyeleri bazı haberleri ve fotoğrafların soruşturmasını yaparak şahsa ait olup olmadığı ve aynı haberin başka gazetelerde çıkıp çıkmadığını öğrendi ve değerlendirmesini yaparak sonucu TGD’ye gönderdi.

Merhum Gazeteci Hüseyin Solmaz adına açılan yarışmaya katılan ancak dereceye giremeyen gazetecilere ise katılım plaketi verileceği bildirildi.

Yarışmaya ‘Haber’ dalında katılan Görünüm Gazetesi’nden Kaner Akaner ve Tevfik İşçi’ye de törende katılım plaketi verilecek.

Yarışmanın ödül töreni ilerleyen bir tarihte düzenlenecek.

 

 

 

 

                            

Bu haber 1079 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
“Sandıksız demokrasi olmaz”
20.01.2018 07:49
Eğitim çınarını kaybettik!
Lüleburgaz’ın eğitim çınarlarından Mehmet Alkan bugün son yolculuğuna uğurlanacak.
20.01.2018 07:43
Seyyar köfteci yandı!
20.01.2018 07:49
Ahmetbey artık ‘12 yıldızlı’!
Ahmetbey beldesi, Avrupa Konseyi tarafından ‘12 Yıldız Şehri’ ilan edildi. Ahmetbey böylelikle Türkiye’de ’12 Yıldız Şehri’ unvanını alan ilk ve tek belde oldu.
20.01.2018 07:40
Karne bahane keyifler şahane!
20.01.2018 07:45
İş adamı Sezer hayatını kaybetti!
20.01.2018 07:42
Terminal çevresine konuşlandılar!
20.01.2018 07:48
HİZMET EKMEK İSE ÖZEL GÜVENLİK PASTADIR.... YİYİN KARDEŞLERİM YİYİİİİİİİİİN
19.01.2018 18:46
Yağlı Tohumlar 100 belediyeye bedel!
CHP Kırklareli İl Başkanı Çobancık, partinin kazanamadığı yerlerde mücadele edilmesi gerektiğini belirterek; “Yağlı Tohumları kazanalım, 100 tane belediye başkanlığı kazanmış yerine geçelim” dedi.
20.01.2018 07:40
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter