22 Ekim 2017 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Açık
HABER DETAYI
Lüleburgazspor’dan ‘kupa gecesi’!
Lüleburgazspor’un şampiyonluk kupası önceki gece düzenlenen yemekte verildi. Gecede Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Kulüp Başkanı Şenol Turan’ın konuşmaları dikkat çekti.
Lüleburgaz # 18 Mayıs 2017 Perşembe 07:31

Tevfik İŞÇİ

2016-2017 sezonunda Süper Amatör Lig’de şampiyonluğa ulaşan Lüleburgazspor, düzenlediği gece ile şampiyonluğunu kutladı.

Serender Cafe Restaurant’ta düzenlenen geceye katılan Belediye Başkanı Emin Halebak takıma destek sinyalleri verirken, gecenin sürprizi dansöz oldu.

Futbolcular ve taraftarların müzik eşliğinde eğlendiği gecede şampiyonluk kutlanırken, Lüleburgazspor, şampiyonluk kupasını ASKF Başkanı Hasan Başdemir’in elinden aldı.

‘BAŞKANIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ’

Gecede konuşan Lüleburgaz Spor Kulübü Başkanı Şenol Turan; “2016-2017 Süper Amatör Ligi Şampiyonu Lüleburgazspor. İlk önce futbolcu kardeşlerimiz ve teknik heyetimize teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok zorlu bir süreçti. Futbolcu kardeşlerimiz zoru başardı. Bu gece çok uzun bir aradan sonra sayın Belediye Başkanımız Emin Halebak’ı da aramızda gördüğümüzden dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendisiyle çok olumlu bir görüşme yaptık. Bölgesel Amatör Lig’de çok güçlü rakiplerimiz var. Belediye Başkanımız elinden gelen yardımı yapacağını açıkladı. Belediye Başkanımızın biraz kırgınlığı var. Ben Lüleburgazspor Başkanı olarak ve Lüleburgazspor camiası olarak kendisinden özür diliyorum. Kendisi ‘Ben Lüleburgaz’ın Belediye Başkanıyım, geçmiş dönemlerde de Lüleburgazspor’da Başkanlık yaptım. Lüleburgazspor’a çok büyük hizmetlerim var. Beni Lüleburgazspor üyeliğimden silmişler’ dedi. Ben buna vesile olanlardan dolayı özür diliyorum. Şehrin Belediye Başkanı Lüleburgazspor’a çok büyük hizmetler vermiş, bu kulübün başkanlığını yapmış, cebinden para harcamış başarılı Belediye Başkanımızı Lüleburgazspor üyeliğinden silenler, gerçekten çok büyük eksiklik ve hata yapmışlar. Tekrar özür diliyoruz Başkanımızdan. En kısa sürede Başkanımızı Lüleburgazspor’a törenle üye yapacağız. Ayrıca aramızda olup bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

‘HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIM’

Şenol Turan’ın ardından konuşma yapmak üzere söz alan Belediye Başkanı Emin Halebak ise Lüleburgazspor’a zamanında hizmet ettiğini, bazı kırgınlıklarının olduğunu fakat amacın spor yapmak olacağı, Lüleburgazlı gençlerin spor yapmasının sağlanacağı bir ortamda her türlü desteği veremeye hazır olduğunu kaydetti.

Başkan Halebak şu şekilde konuştu; ‘Birçoğunuz Lüleburgazspor’un doğuşunu hatırlamıyordur. Ama benim bunlara yaşım müsait. Bütün bu süreçleri yaşadım geldim. Ben televizyonda bile maç seyretmem. Eğer Lüleburgazspor’un benim Belediye Başkanı olmadığım dönemdeki teberru makbuzlarına bakarsanız bu adam neden bunu yaptı diye sormanız gerekir. Evet, ben çok çalışıyordum, iyi para kazanıyordum ve bunun karşılığında gençler spor yapsın diye destekliyordum. Çünkü ben de gençliğimde basketbol oynadım, aynı zamanda Lüleburgazspor’un sporcusuydum. Ama benim inandığım bir şey var. Her şey değerler sistemi içerisindeyse anlam içeriyor. Değerlerin dışına çıkardıysak bu artık bir anlam içeremiyor ve garip bir hal alıyor. O nedenle bu akşam buraya geldik. Ben Lüleburgazspor’un 2 bin kişilik gecelerini de hatırlıyorum. Bir avuç insanla, 120 bin nüfuslu bir kentte Lüleburgazspor’un şampiyonluğunu kutluyoruz. Bu benim içimi burkuyor. Çünkü biraz önce dediğim gibi sizler o yılları hatırlamıyorsunuz. Ama bizi statların almadığı dönemlerdeki şampiyonlukları da ben biliyorum. Salonların almadığı dönemdeki şampiyonluk gecelerini de ben biliyorum. O nedenle hayatım boyunca bazı değerleri savundum ve mücadelesini verdim. Bunun en tepesinde de emek var. Emek tüm anlayışımın en yüce değeridir. Sizlerin burada emeği var. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün beni çağırdınız, buna teşekkür ediyorum. Ama dediğim gibi değerler sistemimde ne rol çalma, ne emek hırsızlığı yok. Onun için ben buradayım ve sizlerle bu mutluluğu taşıyorum. Ama en fazla bu mutluluğu taşıyacak olanlar, terini akıtanlar, emeğini verenler ve bundan sonra da bunun için emek vermek isteyenlerdir. Yapabileceğim ne varsa bugüne kadar yapmakta hiç çekinmedim, tereddüt etmedim. Evet, her türlü desteği vermeye hazırım. Tek şartım var. Amacımız spor olacak, Lüleburgazlı gençlerimizin spor yapmasını sağlayacağız. Temiz, düzgün maçlar çıkaracağız. Lüleburgazspor’un şampiyonluğuna herkesten çok ben sevinirim. Lüleburgazspor 1. Lig’de olsun ben de sevinirim. Bundan sonraki tüm başarılarında ben arkalarında olacağım’

“BU ŞEHİR BUNU HAK ETMİYOR”

Gecede söz alan Kırklareli Amatör spor Kulüpleri Başkanı Hasan Başdemir ise; ‘Lüleburgazspor bence çok iyi yerlere gelecek. Sezon başında takım kötü durumdaydı. Bu durum 3 büyüklerde de oluyor. Kulüpler zaman zaman zor zamanlar geçirirler. Hatta spor kamuoyunda, Kırklareli ve çevresinde Lüleburgazspor’un başarılı olamayacağı şeklinde yorumlar yapılıyordu. Ama Sayın Şenol Başkan, yönetim kurulu üyeleri ve hocalar çok çalışarak bu işi başarıyla şampiyonluğu tamamladılar. Herkesin elini taşın altına koyması lazım. Sadece Belediye Başkanıyla, sadece Kulüp Başkanıyla bu iş olmaz. Lüleburgazspor’un tarihi çok büyük başarılarla dolu. Bu şehir bunu hak etmiyor. 120 bin kişilik bir şehir kesinlikle PTT 1. Ligde rahatlıkla mücadele edebilir. Bu başarı çok zor değil ve bundan hepimiz kazançlı çıkacağız. Ancak birbirimizi eleştirerek bir yere gelemeyiz. Hiç birimiz dört dörtlük değiliz. Trakya insanı fizik olarak çok iyidir arkadaşlar. Beslenme durumumuz diğer Türkiye şartlarına göre iyi. Buradan futbolcu çıkması lazım. Zaman zaman çıkıyor ancak biz çok çalışmıyoruz. Haftada 3 idmanla bu iş olmaz. 4-5 yapmamız lazım. Önce kafa olarak kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Ben iddia ediyorum ki biraz destek olunsa Lüleburgazspor PTT 1. Lige kadar çıkacaktır’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tüm takım oyuncuları ve teknik heyete madalyaları takıldı ve şampiyonluk kupaları takdim edildi.

 

Bu haber 870 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
BEKLE BİZİ İSTANBUL!
17 gündür Lüleburgaz’da direnişlerini sürdüren 90 cam işçisi dün saat 12:30’da yüzlerce kişinin desteği ile İstanbul’a yürüyüşe geçti. Cam işçileri Evrensekiz’deki konaklamanın ardından bugün yürüyüşüne devam edecek.
21.10.2017 07:36
Kimse ‘26’ numarayı istemedi!
Cam işçilerinin yürüyüşü sırasında geniş güvenlik önlemi dikkat çekti.
21.10.2017 07:35
Lüleburgaz’ın yeni okulu buraya yapılacak!
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı toplantılarında Lüleburgaz Zafer Mahallesi’nde İl Özel İdaresi’ne ait taşınmazın okul yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisine oy birliği ile karar verildi.
21.10.2017 07:33
Uçaneller’e uluslar arası gurur!
Lüleburgaz Uçaneller Kuklaevi, Bosna Hersek’te bulunan özerk Sırp Cumhuriyeti’nin başkenti olan Banja Luka’da uluslar arası jüri tarafından ‘En iyi Kukla Yönetimi ve Canlandırma’ ödülüne layık görüldü.
21.10.2017 07:41
Birinden kurtulurken diğerine çarptı!
21.10.2017 07:37
Başkan adaylığını açıkladı!
Lüleburgaz S.S. 1 No’lu Lüleburgaz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Koray Güven, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
21.10.2017 07:38
‘Asla yalnız yürümeyeceksiniz’!
21.10.2017 07:34
35 öğretmene proje yazma sertifikası!
21.10.2017 07:40
Türk Kızılayı Haftası’na hazırlanıyorlar!
21.10.2017 07:39
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter