26 Mayıs 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Açık
HABER DETAYI
Babaeski’de ‘Altın Şarkılar’ konseri
Kırklareli # 18 Mayıs 2017 Perşembe 07:31

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski'de Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosunca, iki bölümden oluşan “Altın Şarkılar” konseri düzenlendi.

Babaeski Cumhuriyet İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen konsere; Kaymakam Tarkan Keskin, 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Coşkun Önal, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Gümüşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat, AK Parti Babaeski İlçe Teşkilat Başkanı Cengiz Demircan, Daire Amirleri, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Şef Dilek Karakülah Yönetimindeki konser iki bölüm halinde, Hicaz Peşrevi ile başlayıp, Kürdili Hicazkâr Longa eseri ile son buldu.

Halk Eğitimi Merkezi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Kursiyerleri içinde yer alan yaklaşık 1,5 aydır çalışan 16 kişiden oluşan Koro ve Solistlerin seslendirdiği “Altın Şarkılar” konserinin ardından kısa bir açıklama yapan Kaymakam Keskin, koro şefi Dilek Karakülah’a bir buket çiçek takdim ederek, tebrik etti.

Keskin; ‘Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bir kes daha kutluyorum. Koro elemanları bir birinden güzel eserleri seslendirdiği konserde kulağımızın pasını sildiniz, inşallah bu güzel konserlerin devamı gelir’ dedi.

Kaymakam Keskin, Şef Dilek Karakülah’a, Koro elemanlarına ve Sunucu Ayşen Demir’e gecenin anısına Halk Eğitimi Merkezi Seramik Atölyesinin hazırladığı hediye paketi takdim etti.

Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda ayrıca; Kaymakam Keskin, Garnizon Komutan Vekili Önal, Belediye Başkanı Hacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tokat, koro elemanlarına ve müzisyenlere kırmızı karanfil dağıtarak, birlikte fotoğraf çektirdiler.

 

 

Bu haber 599 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx