18 Haziran 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 18°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
‘Bayramı halka hissettirmek gerek’!
Lüleburgaz # 17 Mayıs 2017 Çarşamba 07:24

Kaner AKANER

CHP Parti Üyesi Hakan Dedeoğlu, partisinin haftalık toplantısında Çiftçiler Günü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hakkında konuştu.

Dedeoğlu; ‘Trakya gibi 1’inci sınıf tarım alanı yüzde 70’lerde olan bir bölgede her geçen gün azalmakta olan bu verimli topraklar satılırken, el değiştirirken hala çiftçiler adıyla böyle bir gün var kabul edilerek kutlaması yapılabiliyor. 15 yıl içinde Trakya’da 19 milyon dönümlük Trakya’mızda ortalama bir milyon dönüm el değiştiriyor.  Bunlar bizim elimizden fark etmeden gidiyor’ dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın halkın hissedeceği şekilde kutlanması gerektiğini söyleyen Dedeoğlu; ‘19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü. Bayram programı dışında, belediyenin de sanırım sanatçı bazında ortaya koyduğu çalışmalar var. Ancak bu sadece Kongre Meydanı’nı kapsayan bir alan olarak ele alınıyor. Parasını belediye veriyor, sanatçı şarkısını söylüyor. Vatandaş izliyor. Olayı farklı bir çerçevede amaç-sonuç ilişkisiyle ortaya koyan bir mesele tespiti yok. Sadece sanatçının hayranları olmuş oluyor. Bunları daha hissedilebilir biçimde, halka net şekilde vermek gerektiğini düşünüyorum’ ifadelerini kullandı. 

Bu haber 564 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx