16 Aralık 2017 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 11°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
‘5 bin liralık su faturasını ödeyemiyoruz’
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:42

Kaner AKANER

CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin; ‘Kendi bölgemizde 3-4 köyümüzün Ocak ayından beri 5 bin liralık su faturasını ödeyemiyoruz’ dedi.

CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin Lüleburgaz’ın olağan Pazartesi toplantısına katıldı.

CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin; ‘kongre ve fuar alanı konusunda burada, bölgemizde belirlenen bütçeden payların dağıtılması sıkıntı yaratacağından ötürü bizde bunlara karşı durmakta direnmekteyiz. Bu yatırımın yapılmasına karşı olmadığımızın tekrar altını çiziyorum. Çünkü bölgemize yapılacak olan her yatırımın en ufak bir taş parçasının bile faydalı olacağından yanayım. Bütçenin bizlere sunulduğu miktarın dışında önümüze 4’üncü defa getirilmesi yapmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda bunların karşılanamayacağını, yetersizliğinden dolayı ret kararı çıktı. Ama Kongre ve Fuar Alanı yapılması reddi değil, bütçe reddiydi. Burada Sayın Valimizin diğer oda başkanları, turizmciler, Kırklareli bölgesinin yatırımcıları salonumuza teşrif ettiler. Orada da kendilerine izah ettik’ diye konuştu.

‘OCAK AYINDAN BERİ 5 BİN LİRALIK SU FATURASINI VEREMİYORUZ’

Girgin; ‘Kendi bölgemizde 3-4 köyümüzün Ocak ayından beri 5 bin liralık su faturasını ödeyemiyoruz. Biz bunları ödeyemezken sizler bunlara destek olamazken, 20 milyon lira parayı kalkıp meclisin bütçesinden alamazsınız. Sonuçta köylerin en büyük sorunu sudur, alt yapıdır. Şimdi 5’inciye gelecek. Haziran ayının içerisinde meclis toplantımız başlıyor. Tekrar meclise gelecek.  Sayın İl Başkanımız Ünal Başkur, ilçe örgütlerimizin başkanlarıyla, meclis üyeleriyle de bir toplantı yaptı.  Toplantıya Kırklareli’nin merkez ilçe köylerinin muhtarları da davet edildi. Muhtarlarımız toplantıya geldiler. Olayı net bir şekilde anladılar’ dedi.

‘SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ’

Girgin; ‘ Bir de şöyle bir şey söz konusu oldu,  eski avukat meclis başkanımız Lüleburgaz’a yapılsın dedi. Çünkü Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Bora Terzi ve Gürcan hanımla ikimizin de sesi biraz fazla çıktığı için mecliste, o yüzden Lüleburgaz’a yapılsın diye empoze ediliyor. O şekilde aktarıyorlar. Muhtarlar da diyorlar ki Lüleburgaz’a yapılsın niye ret veriyorsunuz. Hiç alakası yok. Biz Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ile görüştüğümüzde dedi ki Siz ne düşünüyorsunuz? Benim ne paraya ne de hiçbir şeye ihtiyacım yok. Sadece onay gelsin benim yerim de var, param da var yaparım dedi. Ben bir kez daha kendisine buradan teşekkür ediyorum. Biz sonuna kadar direneceğiz’ şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1301 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
KERTİLEN KENTLİLERİN SESSİZLİĞİ!
15.12.2017 18:29
65 yaşındaki vatandaşın isyanı!
“Hem oturcanız hem batırcanız”
15.12.2017 07:38
Silahlı saldırıya 1 gözaltı!
Lüleburgaz Çeşme Meydanı’nda yaşanan silahlı saldırı olayıyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Olayda yaralanan T.B.’nin kimseden şikayetçi olmadığı öğrenildi.
15.12.2017 07:37
Maç tüyosu pahalıya patladı!
Lüleburgaz’da bir kişi İnstagram’dan aldığı maç tüyolarıyla 25 bin 800 lira kazanmasının ardından dolandırıcıların kurbanı olduğunu iddia ederek şikayette bulundu.
15.12.2017 07:34
“Taşeronda dağ fare doğurdu”!
Petrol-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Ercan Yavuz, ‘Kamuda taşeronu bitirme’ vaadi ile gündeme getirilen düzenlemede kadro dışı bırakılan işçilere dikkat çekti.
15.12.2017 07:36
Lüleburgaz’ın ilk umre kafilesi yola çıktı!
15.12.2017 07:35
Tarık’ın en mutlu günü!
15.12.2017 07:34
İl Gençlik ve Spor Müdürü Babuşcu oldu!
15.12.2017 07:40
Ziraat Odaları Lüleburgaz’dan seslendi!
“Çiftçi zor durumda”
15.12.2017 07:41
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter