25 Mayıs 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
‘5 bin liralık su faturasını ödeyemiyoruz’
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:42

Kaner AKANER

CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin; ‘Kendi bölgemizde 3-4 köyümüzün Ocak ayından beri 5 bin liralık su faturasını ödeyemiyoruz’ dedi.

CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin Lüleburgaz’ın olağan Pazartesi toplantısına katıldı.

CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin; ‘kongre ve fuar alanı konusunda burada, bölgemizde belirlenen bütçeden payların dağıtılması sıkıntı yaratacağından ötürü bizde bunlara karşı durmakta direnmekteyiz. Bu yatırımın yapılmasına karşı olmadığımızın tekrar altını çiziyorum. Çünkü bölgemize yapılacak olan her yatırımın en ufak bir taş parçasının bile faydalı olacağından yanayım. Bütçenin bizlere sunulduğu miktarın dışında önümüze 4’üncü defa getirilmesi yapmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda bunların karşılanamayacağını, yetersizliğinden dolayı ret kararı çıktı. Ama Kongre ve Fuar Alanı yapılması reddi değil, bütçe reddiydi. Burada Sayın Valimizin diğer oda başkanları, turizmciler, Kırklareli bölgesinin yatırımcıları salonumuza teşrif ettiler. Orada da kendilerine izah ettik’ diye konuştu.

‘OCAK AYINDAN BERİ 5 BİN LİRALIK SU FATURASINI VEREMİYORUZ’

Girgin; ‘Kendi bölgemizde 3-4 köyümüzün Ocak ayından beri 5 bin liralık su faturasını ödeyemiyoruz. Biz bunları ödeyemezken sizler bunlara destek olamazken, 20 milyon lira parayı kalkıp meclisin bütçesinden alamazsınız. Sonuçta köylerin en büyük sorunu sudur, alt yapıdır. Şimdi 5’inciye gelecek. Haziran ayının içerisinde meclis toplantımız başlıyor. Tekrar meclise gelecek.  Sayın İl Başkanımız Ünal Başkur, ilçe örgütlerimizin başkanlarıyla, meclis üyeleriyle de bir toplantı yaptı.  Toplantıya Kırklareli’nin merkez ilçe köylerinin muhtarları da davet edildi. Muhtarlarımız toplantıya geldiler. Olayı net bir şekilde anladılar’ dedi.

‘SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ’

Girgin; ‘ Bir de şöyle bir şey söz konusu oldu,  eski avukat meclis başkanımız Lüleburgaz’a yapılsın dedi. Çünkü Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Bora Terzi ve Gürcan hanımla ikimizin de sesi biraz fazla çıktığı için mecliste, o yüzden Lüleburgaz’a yapılsın diye empoze ediliyor. O şekilde aktarıyorlar. Muhtarlar da diyorlar ki Lüleburgaz’a yapılsın niye ret veriyorsunuz. Hiç alakası yok. Biz Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ile görüştüğümüzde dedi ki Siz ne düşünüyorsunuz? Benim ne paraya ne de hiçbir şeye ihtiyacım yok. Sadece onay gelsin benim yerim de var, param da var yaparım dedi. Ben bir kez daha kendisine buradan teşekkür ediyorum. Biz sonuna kadar direneceğiz’ şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1393 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx