26 Mayıs 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Açık
HABER DETAYI
29 dalda ödül verilecek!
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:41

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Güvercin Kanarya ve Kümes Hayvanları Sevenler Derneği tarafından 14’üncüsü gerçekleştirilecek Kürklü, Kanatlı Hayvanlar Festivali’nde 29 kategoride güvercin yarışması yapılacak.

Önümüzdeki Pazar günü gerçekleştirilecek festival Lüleburgaz Kapalı Pazar yerinde saat 10:00’da kapılarını açacak.

Her yıl birçok kategoride düzenlenen yarışmalar ile madalya ve kupa dağıtan festival bu yılda renkli görüntülere sahne olacak.

Lüleburgaz Güvercin Kanarya ve Kümes Hayvanları Sevenler Derneği Başkanı Hikmet Topal, bu yıl festivalde birçok çeşit hayvanın görülebileceğini söyledi.

29 kategoride düzenlenecek güvercin yarışmasının yanı sıra tavuk, çeşitli köpek, tavşan, tavus kuşu ve minyatür keçi çeşitlerinin de festivalde yer alacağını kaydeden Topal, “Bu yıl 14.’sü yapılacak festivalimiz yine vatandaşlarımıza farklı hayvanlar görme şansını getirecek. Birçok çeşit hayvan festivalde yer alacak. 29 kategoride yarışmamız olacak. 24 resmi hakem yarışları değerlendirecek. Burada 1-2-3 derecelere kupa, 4-5 derecelere de madalya verilecek. Ayrıca büyük bir kanarya ve kafes hayvanları reyonu olacak. Burada hayvanlarla ilgili çeşitli yem ve aksesuar ürünleri yer alacak. Tüm Trakya’dan katılımcılarımız olacak. Lüleburgaz halkını festivalimize bekliyoruz. Özellikle gençlerin ve çocukların daha önce hiç görmediği hayvan çeşitleri festivalde olacak” dedi.

 

 

 

 

Bu haber 802 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx