18 Ağustos 2017 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 31°C
Açık
HABER DETAYI
Üye bazında ön seçim!
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya partinin haftalık toplantısında üye bazında ön seçim istediklerini söyledi.
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:39

Kaya ayrıca, rakı masalarında delege alım satımı yapılmasına, rakı masalarında Lüleburgaz’ın ve partinin geleceğine karar verilmesine asla izin vermeyeceklerini belirtti.

Kaner AKANER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkanlığı'nın Pazartesi toplantısında konuşan İlçe Başkanı Özgür Kaya; ‘Teklifimiz ilçe başkanlığı seçimlerinin üye bazında yapılmasıdır’ dedi.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkan Özgür Kaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya partililer katıldı.

Kongre süreci hakkında konuşan Kaya; ‘Biz göreve geldiğimizde bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Eskisi gibi olmaması için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu seçimde de önümüzde bir kongre var. Bu kongrede de eskisi gibi olmasın istiyoruz.  Biz yüzde 73’ü temsil eden bir partiyiz. Biz yüzde 73’ü temsil ederken burada bütün Lüleburgaz’ı bir araya getirmeye çalışırken bütün Türkiye’yi bir araya getirmeye çalışırken kendi partimizin delege seçimleri yolunda bölünmesini istemiyoruz. Onun yerine bizim önerimiz, teklifimiz ilçe başkanlığı seçimlerinin üye bazında yapılmasıdır. Biz üye bazında seçim istiyoruz. Belki bundan delegelik, delege ağalını yaptığını düşünenler, kendini üstün görenler, buradan bu partiyi biz belirleriz diyenler rahatsız olabilir’ dedi.

‘CHP’NİN KADERİNİN YUNANİSTAN’DA KURULAN RAKI MASALARINDA BELİRLENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Kaya; ‘Bu partinin dolayısıyla bu şehrin geleceğini karar verecek olan Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.  Son 1 hafta 10 gündür kongrelerin başlamasıyla ilgili tüm halkta gördüğümüz heyecan bizi partimiz adına mutlu ediyor. Lüleburgaz demek Cumhuriyet Halk Partisi demek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kaderinin rakı masalarında Yunanistan’da kurulan rakı masalarında, Bulgaristan’da kurulan gece alemlerinde belirlenmesine izin vermeyeceğiz.  Halk için çalışmak dışında parayla ya da başka unsurlarla siyaset yapmaya çalışanların karşısında olacağız. Bizim için siyaset emektir, halkın daha mutlu yaşatabilmek için çaba sarf etmektir. Bunun dışında rakı masalarında delege alım satımı yapılmasına, rakı masalarında Lüleburgaz’ın ve partinin geleceğine karar verilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bunun da en demokratik yolu üye bazında ön seçim yapmaktır’ diye aktardı.

‘HEPİNİZDEN DESTEK İSTİYORUM’

Kaya; ‘Önümüzdeki hafta genel merkez düzeyinde bu konuyla ilgili girişimlerde bulunacağız. Şu anda tüzüğümüz ve Partiler Kanunu buna müsaade etmiyor. Ancak bunun nasıl aşılabileceğini, 6 bin üyenin her birinin eşit yurttaşlar olarak, eşit bireyler olarak nasıl oy kullanabileceğinin yolunu ve formülünü genel merkezle birlikte istişare yapıp bulacağız. Gayretimiz bu yönde. Ben bu konuda hepinizden destek istiyorum. Bazı arkadaşların mevcut ilçe başkanının üye ile ön seçim istemesi risk alması demesine kulak asmayın. Burası bir görevdir. Bizim görevimizde parti içinde demokrasiyi geliştirmektir. Kapalı kapılar ardındaki pazarlığın dönemi kapanmıştır’ ifadelerini kullandı.

‘CHP SONUNA KADAR CAM SANAYİ İŞÇİSİNİN YANINDADIR’

Kaya; ‘Lüleburgaz’ın nasıl olacağına, nereye gideceğine Cumhuriyet Halk Partililer karar verdiği kadar Lüleburgaz’ın geleceğinden de Cumhuriyet Halk Partililer sorumludur. Özellikle Lüleburgaz’da ki önemli sanayi kuruluşlarının iş güvenliğinin iş barışının sağlanması Cumhuriyet Halk Partisi açısından önemlidir. Biz buradan geçen hafta toplu iş görüşmesini başarıyla tamamlayan Petrol-İş’i tebrik ediyoruz. Aldığımız duyumlar Cam Sanayi’de iş verinin aynı olumlu davranışı göstermediği yönündedir. Tüm Türkiye ve Cam Sanayi işvereni bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi sonuna kadar Cam Sanayi işçisinin emekçisinin yanındadır. Buradan bir grev kararı çıkarsa Cumhuriyet Halk Partisi bu grevi kendi davası gibi görecek ve kendi davası gibi bunun tarafı ve safı olacaktır. Lüleburgaz’da Kristal-iş Sendikası’na da başarılar diliyorum’ şeklinde konuştu.

Bu haber 1982 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
'Kent Konseyi nerede?'
‘Çevre Yolu’ yapılması için düzenlenen imza kampanyasının öncüleri Lüleburgaz FM’de soruları yanıtladı. Şevki Vural, ‘Belediye Meclis üyeleri imza verdi mi?’ sorusuna ‘Verenler var’ diye cevap verdi. Programa katılan Mesut Sarıoğlu ise; ‘Kent Konseyi nerede?’ diye sordu.
18.08.2017 18:30
Kocasinan yanıyordu!
Lüleburgaz’da iddiaya göre bir evin balkonunda bulunan barbeküden çıkan yangında apartmanın çatısı tamamen yandı. Destek için Babaeski ve askeriyeden çağırılan itfaiye araçlarının arızalanmasına vatandaşlar tepki gösterdi.
18.08.2017 07:29
Turgutbey yakınlarında esrarengiz atık!
TEM Otoyolu Turgutbey mevkiinde boş bir alana atılan atık çevreye yaydığı koku ile insan sağlığını tehdit ediyor. Atığı kimin attığı henüz bilinmiyor.
18.08.2017 07:37
‘Göçmenlere ‘Bulgar mısınız?’ diye soranlar cahil’!
İlber Ortaylı, dillere pelesenk olan ‘cahiller’ sözünü Lüleburgaz’da da kullandı.
18.08.2017 07:34
Lüleburgaz’ a 2 yeni kadın doğumcu!
18.08.2017 07:41
‘Destek hariç 175 kuruş’ beklentisi!
Ertuğrul köylü bir grup ayçiçeği üreticisi, yatlara 1 TL’den mazot verilirken Türk çiftçisinin mazotu 4,30 TL’den kullandığına dikkat çekerek; ‘Bu oyunun farkındayız’ mesajı verdi. Üreticiler; ‘Bir an önce ayçiçeği taban fiyatının desteklenme hariç, 175 kuruştan açıklanmasını istiyoruz’ dedi.
18.08.2017 07:43
İlk konuk ‘İlber Hoca’!
Profesör Doktor İlber Ortaylı, Lüleburgaz’da ilk kez düzenlenen ‘Çınaraltı Sohbetleri’nin konuğu oldu.
18.08.2017 07:32
Kaza kurbanlarının ailelerinden teşekkür!
Lüleburgaz’ a çevre yolu yapılması için başlatılan imza kampanyasını değerlendiren kaza kurbanlarını yakınları Kırklareli Valisi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederken; ‘Keşke geç kalınmış olmasaydı’ dediler.
18.08.2017 07:46
Yıkılan binanın enkazı kaldırıldı!
18.08.2017 07:04
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter