20 Ocak 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 10°C
Kapalı
HABER DETAYI
Üye bazında ön seçim!
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya partinin haftalık toplantısında üye bazında ön seçim istediklerini söyledi.
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:39

Kaya ayrıca, rakı masalarında delege alım satımı yapılmasına, rakı masalarında Lüleburgaz’ın ve partinin geleceğine karar verilmesine asla izin vermeyeceklerini belirtti.

Kaner AKANER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkanlığı'nın Pazartesi toplantısında konuşan İlçe Başkanı Özgür Kaya; ‘Teklifimiz ilçe başkanlığı seçimlerinin üye bazında yapılmasıdır’ dedi.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkan Özgür Kaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya partililer katıldı.

Kongre süreci hakkında konuşan Kaya; ‘Biz göreve geldiğimizde bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Eskisi gibi olmaması için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu seçimde de önümüzde bir kongre var. Bu kongrede de eskisi gibi olmasın istiyoruz.  Biz yüzde 73’ü temsil eden bir partiyiz. Biz yüzde 73’ü temsil ederken burada bütün Lüleburgaz’ı bir araya getirmeye çalışırken bütün Türkiye’yi bir araya getirmeye çalışırken kendi partimizin delege seçimleri yolunda bölünmesini istemiyoruz. Onun yerine bizim önerimiz, teklifimiz ilçe başkanlığı seçimlerinin üye bazında yapılmasıdır. Biz üye bazında seçim istiyoruz. Belki bundan delegelik, delege ağalını yaptığını düşünenler, kendini üstün görenler, buradan bu partiyi biz belirleriz diyenler rahatsız olabilir’ dedi.

‘CHP’NİN KADERİNİN YUNANİSTAN’DA KURULAN RAKI MASALARINDA BELİRLENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Kaya; ‘Bu partinin dolayısıyla bu şehrin geleceğini karar verecek olan Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.  Son 1 hafta 10 gündür kongrelerin başlamasıyla ilgili tüm halkta gördüğümüz heyecan bizi partimiz adına mutlu ediyor. Lüleburgaz demek Cumhuriyet Halk Partisi demek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kaderinin rakı masalarında Yunanistan’da kurulan rakı masalarında, Bulgaristan’da kurulan gece alemlerinde belirlenmesine izin vermeyeceğiz.  Halk için çalışmak dışında parayla ya da başka unsurlarla siyaset yapmaya çalışanların karşısında olacağız. Bizim için siyaset emektir, halkın daha mutlu yaşatabilmek için çaba sarf etmektir. Bunun dışında rakı masalarında delege alım satımı yapılmasına, rakı masalarında Lüleburgaz’ın ve partinin geleceğine karar verilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bunun da en demokratik yolu üye bazında ön seçim yapmaktır’ diye aktardı.

‘HEPİNİZDEN DESTEK İSTİYORUM’

Kaya; ‘Önümüzdeki hafta genel merkez düzeyinde bu konuyla ilgili girişimlerde bulunacağız. Şu anda tüzüğümüz ve Partiler Kanunu buna müsaade etmiyor. Ancak bunun nasıl aşılabileceğini, 6 bin üyenin her birinin eşit yurttaşlar olarak, eşit bireyler olarak nasıl oy kullanabileceğinin yolunu ve formülünü genel merkezle birlikte istişare yapıp bulacağız. Gayretimiz bu yönde. Ben bu konuda hepinizden destek istiyorum. Bazı arkadaşların mevcut ilçe başkanının üye ile ön seçim istemesi risk alması demesine kulak asmayın. Burası bir görevdir. Bizim görevimizde parti içinde demokrasiyi geliştirmektir. Kapalı kapılar ardındaki pazarlığın dönemi kapanmıştır’ ifadelerini kullandı.

‘CHP SONUNA KADAR CAM SANAYİ İŞÇİSİNİN YANINDADIR’

Kaya; ‘Lüleburgaz’ın nasıl olacağına, nereye gideceğine Cumhuriyet Halk Partililer karar verdiği kadar Lüleburgaz’ın geleceğinden de Cumhuriyet Halk Partililer sorumludur. Özellikle Lüleburgaz’da ki önemli sanayi kuruluşlarının iş güvenliğinin iş barışının sağlanması Cumhuriyet Halk Partisi açısından önemlidir. Biz buradan geçen hafta toplu iş görüşmesini başarıyla tamamlayan Petrol-İş’i tebrik ediyoruz. Aldığımız duyumlar Cam Sanayi’de iş verinin aynı olumlu davranışı göstermediği yönündedir. Tüm Türkiye ve Cam Sanayi işvereni bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi sonuna kadar Cam Sanayi işçisinin emekçisinin yanındadır. Buradan bir grev kararı çıkarsa Cumhuriyet Halk Partisi bu grevi kendi davası gibi görecek ve kendi davası gibi bunun tarafı ve safı olacaktır. Lüleburgaz’da Kristal-iş Sendikası’na da başarılar diliyorum’ şeklinde konuştu.

Bu haber 2125 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
“Sandıksız demokrasi olmaz”
20.01.2018 07:49
Eğitim çınarını kaybettik!
Lüleburgaz’ın eğitim çınarlarından Mehmet Alkan bugün son yolculuğuna uğurlanacak.
20.01.2018 07:43
Seyyar köfteci yandı!
20.01.2018 07:49
Ahmetbey artık ‘12 yıldızlı’!
Ahmetbey beldesi, Avrupa Konseyi tarafından ‘12 Yıldız Şehri’ ilan edildi. Ahmetbey böylelikle Türkiye’de ’12 Yıldız Şehri’ unvanını alan ilk ve tek belde oldu.
20.01.2018 07:40
Karne bahane keyifler şahane!
20.01.2018 07:45
İş adamı Sezer hayatını kaybetti!
20.01.2018 07:42
Terminal çevresine konuşlandılar!
20.01.2018 07:48
HİZMET EKMEK İSE ÖZEL GÜVENLİK PASTADIR.... YİYİN KARDEŞLERİM YİYİİİİİİİİİN
19.01.2018 18:46
Yağlı Tohumlar 100 belediyeye bedel!
CHP Kırklareli İl Başkanı Çobancık, partinin kazanamadığı yerlerde mücadele edilmesi gerektiğini belirterek; “Yağlı Tohumları kazanalım, 100 tane belediye başkanlığı kazanmış yerine geçelim” dedi.
20.01.2018 07:40
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter