25 Mayıs 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
‘Lüleburgaz esnafının da desteğini istiyoruz’
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:37

Kaner AKANER

Kristal-İş Sendikası Trakya Şube Sekreteri Serbülent Avcı; ‘Biz sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil, Lüleburgaz esnafının da, Lüleburgaz halkının da desteğini yanımızda görmek istiyoruz’ dedi.

Toplu iş sözleşmeleri hakkında bilgi veren Avcı; ‘12 Aralık’ta başladığımız toplu iş sözleşme görüşmelerinin 10. oturumunu tamamladık. Geldiğimiz nokta taleplerin neredeyse çok azını karşılıyor. Cam işçisi de bu durumdan memnun değil.  Sendikamız da buna istinaden 24 Mayıs günü için grev kararı aldı. Biz bunu işverene söyledik. Yaşayarak öğrenmenin bedeli ağır oluyor. 1965’te kuruldu, 52 yıldır Şişe Cam bütün fabrikalarında toplu sözleşme süreçlerini biz götürdük. Bundan sonraki süreçte de yine Kristal-İş Sendikası ve işçileri olacaktır.  Biz başkanın dediği gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin gücünün desteğini her zaman yanımızda hissettik’ dedi.

‘AMACIMIZA ULAŞTIĞIMIZ ZAMAN GREVİ DURDURURUZ’

Avcı; ‘Biz bu dönemde görüşmelerimiz devam edecek grev sabahına kadar. Çünkü aramızda cam işçisi arkadaşlarımız var. Grev sabahına çıkarken anlaştığımız toplu sözleşmeler olmuştur.  Biz yine görüşmelerimize devam edeceğiz.  Umudumuz var. Greve çıkmak Kristal İş Sendikası için bir amaç değil bir araç olmuştur yıllardan beri bu böyledir. Eğer amacımıza ulaştığımız zaman grevi durdururuz.  Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin gücünü yanımızda hissettiğimiz kadar Trakya şubesinde üç bin kadar üyesi olan Kristal-İş Sendikası’nın yaklaşık 1500-2000 arasında Lüleburgaz ve köylerinde ikamet ediyor. Biz sade Cumhuriyet Halk Partisi değil, Lüleburgaz esnafının da, Lüleburgaz halkının da desteğini yanımızda görmek istiyoruz. 10 toplu sözleşme görüşmesinde elde edilen henüz çok net şeyler, somut şeyler olmasa da yine de toplu sözleşmenin cam işçilerinin yüzde 70’ini, 80’ini memnun edecek şekilde bitirileceğini düşünüyorum’ şeklinde konuştu.

Bu haber 802 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx