22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
Gençlik Haftası başladı!
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:35

Tevfik İŞÇİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. Yıl dönümü ile Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde dün çelenk töreni ve gençlik yürüyüşü gerçekleştirildi.

Dün ilk olarak saat 11:00’de eski Hükümet Konağı önünde toplanıldı.

Burada Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü adına Cihan Erdem tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören tamamlandı.

Daha sonra törene katılan öğrenciler Türk Bayrağı ve Atatürk Bayrağı eşliğinde Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüşe Kaymakam Mustafa Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Tamer Nazmi Sezen, Belediye Başkanı Emin Halebak, İlçe Jandarma Komutan Vekili Mustafa Gümüşoğlu, Lüleburgaz Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Özturgut, Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bora Aslan ve okul müdürleri katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Cihan Erdem, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası programlarının yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Spor müsabakalarında kıyasıya mücadelelerin yaşandığını belirten Erdem, yaklaşık 850 öğrencinin düzenlenen müsabakalarda yer aldığını aktardı.

Gençlere branş tanıtımlarının da gerçekleştirilmeye başlandığını ifade eden Erdem, yarın saat 14:00’da LYFA’da tüm müsabakalarda dereceye giren öğrencilere toplu ödül töreni yapılacağını sözlerine ekledi.

 

 

Bu haber 863 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx