26 Mayıs 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Açık
HABER DETAYI
Rumeli MTAL yıl sonu sergisi açıldı!
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2017 Salı 07:34

Kaner AKANER

Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2016-217 eğitim ve öğretim yılı Grafik ve Fotoğraf Alanı Grafik Dalı öğrencilerinin ‘Yıl Sonu Sergisi’ açıldı.

Lüleburgaz Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde açılan ‘Yıl Sonu Sergisi’ne Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, İŞKUR Müdürü Ahmet Selim Kesin, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

10-11 ve 12’nci sınıfların hazırladığı Yıl Sonu Sergisi’nin kurdelesini Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin ve Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut Dursun Durak kesti.

Kurdele kesiminden sonra Mustafa Kaya ve beraberindekiler öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezdiler. Protokol üyeleri sergide bulunan çalışmaları yakından inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Kaymakam Kaya, öğrencilerin yaptığı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Sergide; illüstrasyon çalışmaları, karakalem modelden desen ve 2 boyutlu kompozisyon çalışmaları, temel tasarım, nokta-çizgi çalışmaları, guaş boya ile renkli özgün kompozisyonlar, kolaj çalışmaları, özgün temalı fotoğraf çalışmaları, desen çalışmaları, bilgisayar destekli grafik tasarım çalışmaları, logo çalışmaları, kurumsal kimlik çalışmaları, tipografi çalışmaları, hikaye-çizim çalışmaları, ambalaj çalışmaları, etiket tasarımı ve çalışmaları, afiş çalışmaları, storybord (öykü resimleme), grafiksel desen çalışmaları, özgün kompozisyon düzenleme çalışmaları yer alıyor.

Sergi bugün de gezilebilecek.

 

 

Bu haber 541 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx