22 Haziran 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ 2014/7830 ESAS
BİB: 2017/94 BASIM: 20.04.2017
Resmi İlanlar # 20 Nisan 2017 Perşembe 07:33

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Alacaoğlu Köyü, Çayırlar Mevkii bulunan, Tapu Kütüğünün 1660 Parsel sayılı yerinde kayıtlı, 7.500,00 m² yüzölçüme sahip tarla nitelikli taşınmazdır.

                                     Satışa konu taşınmaz köy hudutları içerisinde yer almaktadır. Köy merkezine yaklaşık 2.5 km mesafededir. Çengelli köyü bağlantı yoluna 700 m mesafesi vardır. Tarla yolu yoktur. Makineli tarıma uygundur. Verim kabiliyeti açısından iyi seviyededir. Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir.

Adresi                          : Alacaoğlu köyü 1660 parsel Lüleburgaz /KIRKLARELİ

 

Yüzölçümü                    : 7.500,00m²

Arsa Payı                     : TAM

Kıymeti                        : 46.425,00 TL

KDV Oranı                  : %18

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydı gibidir.

 

1. Satış Günü               : 23/05/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü               : 22/06/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri                      : Lüleburgaz 1. İcra Müdürlüğü

***** İİK. 127. maddesi gereğince gazetede yapılan ilanın kendisine tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olmasına karar verilmiştir.

             Satış şartları :

 

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/7830 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2017

     

 

 

Bu haber 536 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx