22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 1°C
Kapalı
HABER DETAYI
CHP’den 'zafer konuşmasına' tepki!
Lüleburgaz # 19 Nisan 2017 Çarşamba 07:50

Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Tanzer Koç’un 16 Nisan akşamı Kongre Meydanı’nda yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Dün basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Özgür Kaya; ‘Lüleburgaz’da yaşayan insanların inancını ölçmek ve vatan sevgisini sorgulamak hiç kimsenin haddi değildir” dedi.

Kaya; ‘Yedi düvelle omuz omuza veren vatanına, ülkesine ihanet eden hainler kimlerdir? Allah bir tarafaysa Allahsız olanlar kimlerdir? Lüleburgaz’da ezanları kim susturmuş, bayrağı kim indirmiştir ya da bunu aklından geçirmiştir. Lüleburgaz ve Trakya insanına karşı AKP’nin bu kin ve nefretin sebebi nedir? Eğer AKP İlçe Başkanı bu cümleleri Hayır oyu verenler için kullanmışsa Lüleburgaz yüzde 73’le yani her dört insandan üçü ile Hayır demiştir. AKP İlçe Başkanı bundan sonra, 4’te 3’ü Hayır demiş, kendisinin de hain dediği Lüleburgazlılarla yaşamaya devam edecek midir yoksa Lüleburgaz’ı terk mi edecektir? Komşusu, arkadaşı olan fabrikadaki işçiler, köydeki çiftçiler, okuldaki öğrenciler öğretmenler hainse bu hainlerle yaşamaya devam edecek midir? Eğer bizimle yaşayamaya devam edecekse komşularının arkadaşlarının yüzüne nasıl bakacaktır? Trakya’mızın ve güzel Lüleburgaz’ımızın çağdaş, aydın özgür ve vatansever bireylerini bu tarz provokasyonlara karşı, halkı birbirine düşürmek isteyen, kardeş kavgası çıkarmaya çalışanlara karşı uyarıyoruz. Biz Lüleburgaz olarak yüz elli bin kardeşiz, biriz, bir aradayız. İktidar partisi eliyle yapılan bu tür provokasyonlara karşı birbirimize daha çok sarılacak, Evet diyen de Hayır diyeni de kardeşimiz olarak göreceğiz. Ancak Lüleburgaz’a ve Lüleburgaz’ın vatansever insanlarına hain diyenleri asla unutmayacak ve affetmeyeceğiz. Kimse Lüleburgazlıların ve bizlerin sabrını sınamasın. Kimse huzurumuzu kardeşliğimizi bozmaya kalkmasın. Kimse Cumhuriyetin ayarlarıyla oynamayı aklından bile geçirmesin. Biz 150 bin Lüleburgazlı olarak bizi bölmek isteyenlere inat, bu vatanda, bu bayrağın altında Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda bir olacağız, beraber olacağız ve sonsuza kadar kardeşçe yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber 1133 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter