12 Aralık 2017 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 6°C
Açık
HABER DETAYI
‘Gerçek kazanan ‘hayır’ diyenler olmuştur’
Lüleburgaz # 18 Nisan 2017 Salı 07:40

Kaner AKANER

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı referandumun ardından yoğun bir katılımla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, CHP İl Başkanı Ünal Başkur, CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya ve çok sayıda partili katıldı.

Toplanın gündemi 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan halk oylaması oldu.

Başkan Kaya, tüm partililere teşekkür ederek yaptığı konuşmasında; ‘16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan halkoylamasında sandıktan çıkan ‘evet’ oyları ‘hayır’ oylarından fazla olmuşsa da, halkoylamasının gerçek kazananı ‘Rejim Değişikliğine Hayır’ diyenler olmuştur. Doğusu batısı, işçisi köylüsü, ülkücüsü, devrimcisi ile ‘Mevzu Vatansa Gerisi Teferruattır’ diyen milyonlarca insan, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden ayrılmayacağını, Cumhuriyeti yıktırmayacağını vatanını böldürmeyeceğini ve bunun için gerekirse her şeyiyle mücadele edeceğini tüm dünyaya göstermiştir’ dedi.

‘HER SİYASİ GÖRÜŞTEN LÜLEBURGAZLILAR BİRLİKTE MÜCADELE ETMİŞTİR’

Başkan Kaya; ‘Bu halkoylamasında, Cumhuriyet Halk Partisi kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün ona verdiği görevi layığı ile yerine getirmiş, tüm imkansızlıklara rağmen bu mücadelenin en ön safında yürümüş tüm Türkiye’yi omuz omuza yan yana getirerek Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece kimsenin bu  Cumhuriyeti yıkamayacağını tarihe büyük harflerle kaydettirmiştir. Şehrimiz Lüleburgaz’da ise devletin ve milletin tüm imkanlarını, fütursuzca ve hatta vicdansızca kullanan, devletin imkanlarıyla seçim kampanyası yapan, son dakikada ilçe seçim müdürünü açığa aldırıp seçimin güvenliğine gölge düşürmeye çalışan iktidar mensuplarına karşı her siyasi görüşten aydın, çağdaş ve özgür Lüleburgazlılar birlikte mücadele etmiştir’ diye aktardı.

2 BİN GÖNÜLLÜ ÇALIŞTI’

Kaya; ‘Bu mücadele sürecinde kendi üyesi ve delegesi dışında hiç bir kişi veya kurumdan yardım almayan partimiz, seçilmiş belediye başkanının ve belediyenin imkanlarını ve milletvekili ile TBMM’nin olanakları kullanmayan  örgütümüz, işçisi-köylüsü, öğretmeni-öğrencisi, kadını-erkeği genci-yaşlısıyla, yani Lüleburgaz halkının tamamı ile birlikte bir mücadele destanı yazmış ve tüm Türkiye’nin takdirini toplayan büyük  bir başarı kazanmıştır. 306 sandığın tamamında 2 bin gönüllüsü ile eksiksiz görev alan, görev yerini ve sandıkları bir saniye bile terk etmeyen, hastaları, yaşlıları, engellileri sırtında sandığa taşıyan örgütümüz, son oy sayılıp Seçim Kurulu’na teslim edilene kadar buradan ayrılmamış 6 bin Atatürkçü, devrimci  üyesi ile vatanına ve bayrağına karşı görevini yerine getirmiştir’ ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 2061 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Ölüm onu sıyırdı!
Lüleburgaz’da yaşları küçük iki çocuğun üstünde olduğu motosiklet, beton mikseriyle çarpıştı. Kazada 1 çocuk ayağından yaralandı.
11.12.2017 07:34
Çağlayan Topçu projelerini açıkladı!
Lüleburgaz Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin başkan adayı Çağlayan Topçu, seçimlere az bir süre kala projelerini açıkladı. Topçu: “Ortak aklı harekete geçirmek için taraf olmaya çekinmeyelim” dedi.
11.12.2017 07:35
"En az 2 bin lira"!
10.12.2017 09:37
Canan Karatay geliyor!
11.12.2017 07:37
HEM’den ‘insanlık dersi’!
Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi’nin bahçesinde sokak kedileri için soğuğa dayanıklı yuvalar yapıldı. Göz ve ayaklarında sorunlar da bulunan kediler için şimdilik 8 yuva yerleştirildi.
11.12.2017 07:33
Tek temsilcimiz hazırlık maçı bile yapamıyor!
Kırklareli’nin tek temsilcisi olan Trakya Gençlik Spor çatısı altındaki bayan futbol takımı, en yakın rakiplerinin Edirne ve Tekirdağ’da olmasından dolayı hazırlık maçı dahi yapamıyor. Kızlar, her türlü imkansızlığa rağmen bu yıl da Kırklareli’yi temsil etmekte kararlı.
11.12.2017 07:35
Fidan SMMM bürosunu açtı!
11.12.2017 07:38
Kömür yardımlarında sıra belde ve köylerde!
11.12.2017 07:36
Lüleburgaz’da 2 yeni film gösterimde!
10.12.2017 12:25
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter