18 Ekim 2017 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Açık
HABER DETAYI
‘Gerçek kazanan ‘hayır’ diyenler olmuştur’
Lüleburgaz # 18 Nisan 2017 Salı 07:40

Kaner AKANER

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı referandumun ardından yoğun bir katılımla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, CHP İl Başkanı Ünal Başkur, CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya ve çok sayıda partili katıldı.

Toplanın gündemi 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan halk oylaması oldu.

Başkan Kaya, tüm partililere teşekkür ederek yaptığı konuşmasında; ‘16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan halkoylamasında sandıktan çıkan ‘evet’ oyları ‘hayır’ oylarından fazla olmuşsa da, halkoylamasının gerçek kazananı ‘Rejim Değişikliğine Hayır’ diyenler olmuştur. Doğusu batısı, işçisi köylüsü, ülkücüsü, devrimcisi ile ‘Mevzu Vatansa Gerisi Teferruattır’ diyen milyonlarca insan, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden ayrılmayacağını, Cumhuriyeti yıktırmayacağını vatanını böldürmeyeceğini ve bunun için gerekirse her şeyiyle mücadele edeceğini tüm dünyaya göstermiştir’ dedi.

‘HER SİYASİ GÖRÜŞTEN LÜLEBURGAZLILAR BİRLİKTE MÜCADELE ETMİŞTİR’

Başkan Kaya; ‘Bu halkoylamasında, Cumhuriyet Halk Partisi kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün ona verdiği görevi layığı ile yerine getirmiş, tüm imkansızlıklara rağmen bu mücadelenin en ön safında yürümüş tüm Türkiye’yi omuz omuza yan yana getirerek Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece kimsenin bu  Cumhuriyeti yıkamayacağını tarihe büyük harflerle kaydettirmiştir. Şehrimiz Lüleburgaz’da ise devletin ve milletin tüm imkanlarını, fütursuzca ve hatta vicdansızca kullanan, devletin imkanlarıyla seçim kampanyası yapan, son dakikada ilçe seçim müdürünü açığa aldırıp seçimin güvenliğine gölge düşürmeye çalışan iktidar mensuplarına karşı her siyasi görüşten aydın, çağdaş ve özgür Lüleburgazlılar birlikte mücadele etmiştir’ diye aktardı.

2 BİN GÖNÜLLÜ ÇALIŞTI’

Kaya; ‘Bu mücadele sürecinde kendi üyesi ve delegesi dışında hiç bir kişi veya kurumdan yardım almayan partimiz, seçilmiş belediye başkanının ve belediyenin imkanlarını ve milletvekili ile TBMM’nin olanakları kullanmayan  örgütümüz, işçisi-köylüsü, öğretmeni-öğrencisi, kadını-erkeği genci-yaşlısıyla, yani Lüleburgaz halkının tamamı ile birlikte bir mücadele destanı yazmış ve tüm Türkiye’nin takdirini toplayan büyük  bir başarı kazanmıştır. 306 sandığın tamamında 2 bin gönüllüsü ile eksiksiz görev alan, görev yerini ve sandıkları bir saniye bile terk etmeyen, hastaları, yaşlıları, engellileri sırtında sandığa taşıyan örgütümüz, son oy sayılıp Seçim Kurulu’na teslim edilene kadar buradan ayrılmamış 6 bin Atatürkçü, devrimci  üyesi ile vatanına ve bayrağına karşı görevini yerine getirmiştir’ ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 2027 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Kime niyet kime kısmet!
Lüleburgaz’da su sayacı okuma görevlisi olarak çalışan 25 yaşındaki Rıdvan Atlılar’ın yaklaşık 2 sene önce çocukluk arkadaşı Aykut Efe için verdiği kan, kök hücre nakli bekleyen başka bir hastaya uydu.
18.10.2017 07:47
2 ayda temiz!
Lüleburgaz Kurtuluş Parkı, 2 ay önce tamamlanan yenileme çalışmalarının ardından kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi.
18.10.2017 07:51
Mahallelinin ihbarı yakalattı!
Lüleburgaz’da boş bir eve girerek kablo çalmaya çalışan 2 şüpheli mahalle sakinlerinin ihbarıyla yakalandı.
18.10.2017 07:46
Hangi şehirde kaç Lüleburgazlı yaşıyor?
TÜİK verilerine göre, Lüleburgaz nüfusuna kayıtlı olan 23 bin 39 kişi İstanbul’da yaşıyor. Bayburt ve Bitlis’te ise Lüleburgaz nüfusuna kayıtlı 1’er kişi yaşıyor.
18.10.2017 07:45
Zekiye Özcan vefat etti!
18.10.2017 07:48
Cam işçilerine DİSK ziyareti!
18.10.2017 07:48
Pet Akademi veteriner kliniği açıldı!
18.10.2017 07:49
Siteler’de tavla şöleni başladı!
18.10.2017 07:47
Emek Partisi Genel Başkanı Gürkan’dan işçilere destek!
18.10.2017 07:43
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter