11 Aralık 2017 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz -1°C
Açık
HABER DETAYI
‘Mücadelen vazgeçmeyeceğiz’
Lüleburgaz # 18 Nisan 2017 Salı 07:38

Kaner AKANER

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, bağımsız bir Yüksek Seçim Kurulu’nun olmadığını söyledi.

CHP Kırklareli Milletvekili Kayan Lüleburgaz’daki olağan Pazartesi toplantısına katılarak sonuçları değerlendirdi.

Kayan; ‘ Dün yapılan seçimde görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu arkadaşlarımız bir demokrasi mücadelesi vermişlerdir. Burada bir hile olduğu besbellidir.  Seçim üzerine gölge düşmüştür.  Türk tarihi durduğu müddetçe bu leke demokrasi lekesi, seçim lekesi tarihte sürekli olarak devam edecektir. Yasa açık bir şekilde mühürsüz bir oy pusulasının geçerli olamayacağını söylediği halde daha seçim devam ederken hani bir söz vardır; maç devam ederken, maç oynanırken kural değiştirilmez diye bu futbolda da diğer spor dallarında da artık tamamen yer bulmuş bir kuralken bu kuralı hiçe sayan, yasayı hiçe sayan bir anlayış Türkiye’yi yönetmektedir’ dedi.

‘ARTIK İŞ TERSİNE DÖNDÜ’

Kayan; ‘İstanbul gibi, Ankara gibi, İzmir gibi, Adana gibi, Mersin gibi, Diyarbakır gibi ne kadar büyük il varsa bunların hepsinde hayır çıktığı halde bu nasıl oluyor da Türkiye’de evet çıkıyor. Burada bir şaibe gerçeği vardır. Burada katiyen bir yenilgi yoktur. Büyükşehirlerde biz artıya geçmiş isek artık buradan öte iş tersine dönmüş demektir. Buradan öte yokuşu çıkma dönemleri, zirve dönemleri bitmiştir. Bundan sonra yokuş aşağı iniyorlar. Bağımsız bir yargımız yok. Bağımsız bir Yüksek Seçim Kurulu’muz yok.  Bundan sonra Anayasa Değişikliği ile Cumhurbaşkanı aynı zaman bir partinin başkanı olacaktır. 2019’da yürürlüğe girecektir deniyor. 2019’da Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak.  Bu günden itibaren Cumhurbaşkanı bir partinin genel başkanı olacaktır. Türkiye ilk bir milli seferberlik yaşamıştır. Bu milli seferberlik sayesinde de bu gördüğünüz batı bölgesini Ankara’dan olan bölgeyi kazanmıştır. Mücadelen vazgeçmeyeceğiz. Ben hayatım boyunca mücadele ettim arkadaşlar. Mücadele kazanır ben bunu biliyorum’ şeklinde konuştu.

 

Bu haber 431 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Ölüm onu sıyırdı!
Lüleburgaz’da yaşları küçük iki çocuğun üstünde olduğu motosiklet, beton mikseriyle çarpıştı. Kazada 1 çocuk ayağından yaralandı.
11.12.2017 07:34
Çağlayan Topçu projelerini açıkladı!
Lüleburgaz Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin başkan adayı Çağlayan Topçu, seçimlere az bir süre kala projelerini açıkladı. Topçu: “Ortak aklı harekete geçirmek için taraf olmaya çekinmeyelim” dedi.
11.12.2017 07:35
"En az 2 bin lira"!
10.12.2017 09:37
HEM’den ‘insanlık dersi’!
Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi’nin bahçesinde sokak kedileri için soğuğa dayanıklı yuvalar yapıldı. Göz ve ayaklarında sorunlar da bulunan kediler için şimdilik 8 yuva yerleştirildi.
11.12.2017 07:33
Canan Karatay geliyor!
11.12.2017 07:37
Tek temsilcimiz hazırlık maçı bile yapamıyor!
Kırklareli’nin tek temsilcisi olan Trakya Gençlik Spor çatısı altındaki bayan futbol takımı, en yakın rakiplerinin Edirne ve Tekirdağ’da olmasından dolayı hazırlık maçı dahi yapamıyor. Kızlar, her türlü imkansızlığa rağmen bu yıl da Kırklareli’yi temsil etmekte kararlı.
11.12.2017 07:35
Kömür yardımlarında sıra belde ve köylerde!
11.12.2017 07:36
Fidan SMMM bürosunu açtı!
11.12.2017 07:38
Lüleburgaz’da 2 yeni film gösterimde!
10.12.2017 12:25
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter