22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Trakya’ya bir fidan da onlardan!
Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın önderliğinde, gazeteciler Yalçın Bayer ve Necati Doğru’nun da aralarında olduğu yaklaşık 50 kişi Babaeski’nin Osmaniye köyünde topluca fidan dikti.
Güncel Gündem # 11 Nisan 2017 Salı 07:26

Haber Merkezi

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın FEST Travel’ın desteğiyle 2012 yılında başlattığı Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi kapsamında Babaeski’ye bağlı Osmaniye köyünde toplu fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

9 Nisan Pazar günü Osmaniye Köyü’nde 10 bin Karaçam fidanından oluşan ve geçtiğimiz yıl kaybedilen botanik bilimci Prof. Dr. Faik Yaltırık'ın ismi verilen alanda gerçekleştirilen etkinliğe Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Onursal Başkanı Faruk Pekin ve Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nden Doç. Dr. Necmi Aksoy’un rehberliklerinde, Gazeteciler Yalçın Bayer ve Necati Doğru’nun da aralarında olduğu 50 kişiye yakın doğa dostu katıldı.

Kırklareli’nde fidanları topluca dikilen Karbon Ayak İzi Ormanı’nın ardından “Sultanlar Yolu” üzerinde devam eden ve Çilingöz Tabiat Parkı’nda sona eren etkinlik boyunca Trakya’nın eşsiz florasını keşfetmeye devam eden doğa severler, bu değerleri korumak için çalışmaya devam etmekte kararlı olduklarını, zengin doğal dokusunu termik santrallere teslim etmeme mücadelesi veren Trakya’nın da bu süreçte yalnız olmadığını gösterdiler.

 

Bu haber 1032 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter