20 Mayıs 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
2 başkandan ‘eş zamanlı’ açıklama
Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Okandeniz ile Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı Var, darbe girişimi ile ilgili 81 ilde 365 odayla aynı anda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Lüleburgaz # 20 Temmuz 2016 Çarşamba 07:38

Haber Merkezi

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (LTSO) ve Lüleburgaz Ticaret Borsası Yönetim Kurulu 365 oda ve borsa ile tüm Türkiye’de aynı anda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Saat 11:00’de başlayan basın açıklamasına LTSO Başkanı A. Ergin Okandeniz, Lüleburgaz Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Var ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Okandeniz tarafından okunan açıklamada; ‘15 Temmuz gecesi milletimiz

ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkarılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz’ denildi.

Okandeniz; ‘Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet

yapan unsur budur. İş dünyası olarak daha fazla çalışmak, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü hep aklımızda tutarak ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz’ diye ekledi.

Basın açıklaması Okandeniz' in ‘Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız’ sözleriyle sona erdi.

LTSO ve Borsa yönetim kurulu üyeleri daha sonra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun televizyonlardan canlı yayınlanan açıklamasını birlikte izlediler.

 

Bu haber 1659 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter