19 Mayıs 2022 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ticaret Borsası'ndan 'dev' yatırım
Lüleburgaz Ticaret Borsası mevcut hizmet binalarının yanına yeni hizmet binası yapımına başladı.
Lüleburgaz # 28 Nisan 2016 Perşembe 07:00

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Ticaret Borsası'nda mevcut arazi içine yeni hizmet binası yapımı için temel atma töreni düzenledi.

Geçtiğimiz gün yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı törende kurban kesilerek temel atma işlemi gerçekleştirildi.

Temeli atılan çift katlı hizmet binası 1780 metrekare alanda faaliyet gösterecek.

Bunun yanısıra 250 kişilik satış salonunun da olacağı yeni hizmet binasının bu sezon buğday alımına yetiştirilmesi planlanıyor.

'NE DEDİYSEK O'

Ticaret Borsası Başkanı Kenan Var, yeni hizmet binasının temelini atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken hizmet üretmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Var, temel atma töreni sonrasında gazetemize yaptığı açıklamada; “Söz verdiğimiz gibi yeni yapılan 15 bin tonluk çelik silolarımız çalışma noktasına geldi. Yeni sezon alım dönemine hazır olacaktır. Bunun yanında içinde 250 kişilik satış salonumuzun da olacağı çift katlı 1780 metrekarelik borsamızın hizmet binasının temelini atmış bulunmaktayız. Borsamızın satış salonunu en azından bu sezon buğday alımına yetiştirmeyi düşünüyoruz. Bunun yanı sıra köylümüzün ürününü kapasitesi 35 bin tona ulaşan depolarımıza teslimi sırasında daha hızlı alım yapabilmemiz için alım kapasitemizi saatte 300 tona çıkarmayı düşünüyoruz. 18 Haziran 2007 yılında Borsa Depoculuk ve Tarım Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla kurduğumuz ve daha sonra Lisanslı Depoculuk faaliyeti için ana sözleşmesinde unvanında değişiklik yaparak Lüleburgaz Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi olan şirketimizin genel kurulunu 26 Nisan tarihinde yaptık. 2007 yılından beri arkamızda olan Lüleburgaz Ticaret Borsası'na, şirketimiz hissedarlarına, Lüleburgaz halkına saygı ve sevgilerimizi sunarız” dedi.

Bu haber 1117 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter