15 Ağustos 2022 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
'Havacılık ve Uzay Fakültesi 2017-2018 döneminde öğrenci alacak'
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç; üniversite bünyesinde kurulan Hukuk Fakültesi, Lüleburgaz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve 9. Bahar Şenlikleriyle ilgili basın açıklamasında bulundu.
Kırklareli # 20 Nisan 2016 Çarşamba 06:00

Rektörlük makamında açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, kuruluşu gerçekleştirilen fakültelerin Kırklareli Üniversitesi’nin vizyonuna önemli katkılar sağlayacağını belirterek, yeni kurulan fakültelerin hayırlı olmasını diledi.

Hukuk Fakültesi ile Lüleburgaz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ni üniversitelerine kazandırmanın gururunu yaşadığını ifade eden Rektör Aykaç; “Geleceğe sağlam adımlarla ilerleyen bir üniversite olarak, üniversitemiz bünyesine her geçen gün yeni fakülteler kazandırıyoruz. Üniversitemiz için on yıllık, yirmi yıllık büyüme planları yapıyoruz. Kırklareli Üniversitesi olarak, ikinci on yıl için büyüme hedeflerimizi ilk on yılda yakalamanın sevincini yaşıyoruz. Kurulan iki fakültemizle Üniversitemiz daha da güçlenecek. Bu fakültelerimize, öğretim elemanı ihtiyacını karşıladıktan sonra 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibariyle öğrenci almayı hedefliyoruz. Üniversitemizde açılan bu yeni fakülteler ile Türkiye’de ve dünyada hatırı sayılır bir Üniversite haline gelmeyi amaçlıyoruz. Bunun da eğitim-öğretim kalitesini artırarak, araştırma ve yenilikçiliği teşvik ederek ve daha fazla sayıda uluslararası öğrenci çekerek mümkün olacağının bilincindeyiz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da yeni derslikler ve binalar inşa edeceğiz. Üniversitemize yeni fakültelerin kazandırılması ve her türlü destekleri için YÖK Başkanımız  Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a ve Kırklareli Valisi Sayın Esengül Civelek’e teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ŞENLİKLERİN MÜZİK VE EĞLENCE KISMI İPTAL

Rektör Aykaç, üniversite olarak, terör olayları sebebiyle bu yılki Bahar Şenlikleri’nin müzik ve eğlence kısmının iptal edilmesi kararını aldıklarını belirterek; “Bahar Şenlikleri kapsamında üniversitemizin de üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerle ortaklaşa yapacağımız voleybol, basketbol ve futbol branşlarında spor müsabakaları düzenlenecek. Öğrencilerimiz spor müsabakalarını kayalı kampüsümüzdeki açık futbol sahası ve kapalı spor salonumuzda gerçekleştiriyorlar” dedi.

Bu haber 2700 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter