20 Mayıs 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“SİZE YAKIŞANI YAPTIK”
Lüleburgaz Ticaret Borsası uzun vadeli olarak kiraladığı Toprak Mahsulleri Ofisine ait çelik siloları devralarak çiftçi için yeni bir alan yarattı.
Lüleburgaz # 10 Haziran 2011 Cuma 12:06
Haber Merkezi
Lüleburgaz Ticaret Borsası Lüleburgaz’lı çiftçilerin hasad sonrası ürün saklama ve ürünlerini gerçek değerler üzerinden satışı konularındaki sorunlarına çözüm bulmak için önemli bir adım attı. Ticaret Borsası başkanı Kenan Var’ın yaptığı açıklama ile çiftçilere duyurulan silo müjdesi çiftçiler tarafından da olumlu bir adım olarak değerlendirildi.
Ticaret Borsası Toprak Mahsülleri Ofisine ait ve toplam kapasitesi 20 bin ton olan çelik siloları kiralayarak ücretsiz olarak Lüleburgazlı çiftçilerin hizmetine açıyor. Uzun süredir devam eden görüşmelerin sonuçlandığını ve siloların kiralama işlemlerinin belirterek teslim alındığını açıklayan Ticerat Borsası Başkanı Kenan Var, konuya ilişkin olarak şunları söyledi;”

20.000 Tonluk uzun vadeli Toprak Mahsulleri Ofisi kira sözleşmeli çelik silolarımızın devir teslimi yapılmış olup, bu yıl buğday alımı İstasyon’da yaptığımız 20 bin tonluk çelik silolarımızda,Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından,Ticaret Borsası bünyesinde,satış salonları eşliğinde mahsullerinizin alımları yapılacaktır.Emanet alımları Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçimizin ÇKS’si tutarı kadar olan kısmı ücretsiz olarak emanete bırakabileceklerdir. Emanet olarak bırakılan mahsullerin depo kirası,bakım, havalandırma, ilaçlama bıraktığı mahsulün emanet bıraktığı standartlarda mahsul almaya, dilediklerine depo içinde satmaya, bankalardan kredi kullanmaya, mahsulünü Toprak Mahsulleri Ofisinin söylediği zamana kadar mahsulünü çelik silolarda tutmaya,bu zaman zarfına kadar çiftçimiz ücretsiz olarak yararlanacaktır. Toprak Mahsulleri Ofisi çelik silolarına çiftçimiz aldığı emanet buğdayını özellikli laboratuar analizinden geçirdikten sonra satış salonlarını beklemeden çelik silolara boşaltıp, mahsul biçimlerinizi hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. İnancımız Ticaret Borsası olarak çiftçilerimize en iyisini yapmak, mahsulü peşin parayla almak, çiftçilerimizin bir yılın sonundaki yorgunluklarını paylaşmak, en iyi ve mutlu bir şekilde evlerine göndermektir. Ticaret Borsasının satış salonunda satılan mahsuller günlük ve nakit olarak karşılanacaktır. Bunun için istasyondaki çelik siloların içerisine sezon sonuna kadar yetiştirebilirsek anlaşmalı banka şubesi koymaktır. Amacımız mahsulün satışından sonra çiftçimizi Lüleburgaz’daki bankalara çekini ve nakitini tahsilat yapmak için göndermemektedir.  Ticaret Borsası olarak dileğimiz; çiftçilerimize yakışanı yapmak,en iyi hizmeti sunmak,mahsullerin hak ettiği şekilde peşin olarak satmanıza,parayla evinize dönmenizi sağlamaktır. Tüm çiftçi arkadaşlarıma Hayırlı sezonlar diler,mahsullerinin  hak ettiği değer üzerinden satmalarını bol ve bereketli bir sezon geçirmelerini  temenni ederim.“
Bu haber 1543 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter