15 Aralık 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
Kaynarca’da Pazar kaçağı
Pınarhisar’a bağlı Kaynarca Beldesi halkı Pazar sabahına yine toprak kaçakçılarının sesleriyle uyandı.
Lüleburgaz # 18 Ağustos 2015 Salı 09:33

Tevfik İŞÇİ

Kaynarca halkı yaklaşık 1 yıldır kaçak toprak alımına izin vermediği DSİ’nin Taşeron Firmasına Pazar günü de izin vermeyerek topraklarını korudu.

Verimli Tarım topraklarına sahip olan Kaynarca Beldesinde halk, arazilerinden toprak almaya gelen işçilerin önünde durarak toprak almalarına izin vermedi.

POYRALI'DAN DESTEK

Kaynarca Beldesi'nden toprak almaya gelen firmanın yetkililerinin önünde duran Kaynarca Beldesi halkına aynı çevre sorunlarıyla uğraşan Poyralı Köyü halkı da destek verdi.

"Firma yetkililerinin buradan toprak almasına izin vermeyiz. Biz bir olursak bizi kimse ezemez. Topraklarımızı kimseye kaptırmayız .' diyen vatandaşlar bu işin son bulmasını istediler.

GÜNDOĞDU VE KAYAN DA ORADAYDI

Çevre sorunlarına duyarsız kalmayan CHP Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu’da Kaynarca’da halkın yanında yer adlı. Vatandaşlar ile omuz omuza veren vekiller izinsiz toprak alımına engel oldu. Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’den bilgi alan milletvekilleri Poyralı’da olduğu gibi çevre sorunlarının korunmasında halkın yanında oldu.

BİZ HALKIZ

Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker konu hakkında yaptığı açıklamada: “ Kaynarca’nın Topraklarını korumak bizim görevimiz. Yaklaşık 1 yıldır kaçak toprak alımını durdurduğumuz DSİ’nin Taşeron Firması Pazar sabahı yine Kaynarca’dan tarım topraklarını almaya geldi. Duyarlı halkımız ile müdahale edip durdurduk. Ancak işimiz zor. Karşımızda çok yukarılardan korunan ve kollanan bir yapı var. Tüm yapı bizim aleyhimize işliyor. Ancak biz halkız ve hem bölgemizin hem ülkemizin topraklarını korumak bizim görevimiz. 

EK DİLEKÇE VERDİK

Dün Bölge İdare Mahkemesine açtığımız davanın acilen karara bağlanması için ek dilekçe verdik. Bilirkişi raporları oluşturulacak. Süreç uzun, karar çıkana kadar ancak Halk gücü ile durdurabiliriz. Tüm halkımız direnmeye hazırlansın, mücadele artarak devam edecek. Tüm halkımızı yanımızda olmaya davet ediyorum."

Bu haber 1360 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter