20 Mayıs 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kenan Var adaylığını açıkladı
Lüleburgaz # 23 Ocak 2013 Çarşamba 09:19

Ali MERT

Ticaret Borsası seçimleri öncesi adaylığını ilk açıklayan isim mevcut başkan Kenan Var oldu.

Başkan Kenan Var; ’’Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’’ diyerek 2 Şubat’ta yapılacak olan seçimlerde Ticaret Borsası Başkanlığı’na yeniden aday olduğunu açıkladı.

Var, göreve geldiklerinden bu yana bir çok hizmeti çiftçilerle buluşturduklarını ifade etti.

Başkan Kenan Var, seçilmeleri halinde daha bir çok hizmetin altına imza atacaklarını belirterek şunları söyledi; ’Seçildiğimiz günden bu yana bir çok hizmet gerçekleştirdik. Örneğin 2011 yılında 20 bin tonluk çelik siloları faaliyete geçirdik. Bunun yanı sıra 2012 yılında lisanslı depoculuğa geçtik. Üreticimizin ürününü düşük fiyata satmasının önüne geçtik. Bu gibi daha bir çok hizmeti üreticimiz ile buluşturduk’’ diye konuştu.

Var, seçilmeleri halinde ise ne gibi hizmetler yapacaklarını şöyle sıraladı; ’Ticaret borsamıza ayçiçeği yağı ölçüm cihazı alacağız. Ruhsatı alınmış temeli atılmış 2 katlı bin 800 metrekare Ticaret Borsamızın hizmet binasını yapacağız, Ticaret Borsamız hizmet binası içinde bulunan 220 kişilik satış salonunu tertipleyip üyelerimizin hizmetine sunacağız. 2 bin 500 metrekare olan arsanın içerisinde üyelerimizin talebi halinde 60 metrekare 2 katlı satış salonunun yanında yazıhaneler yapacağız. Yarım bıraktığımız toprak laboratuarının cihazlarını alıp çalışır hale getireceğiz’’ dedi.

Kenan Var’ın listesi ise şu isimlerden oluştu; Ahmet Uzuntekin, Tahir Arda, Halit Vardarlı, Necmi Kayan, Murat Karakaş, Nuri Bayram, Muharrem Tabak, Şevket Diyarbakır, Serdar Beklen, Hasan Tokatlı, Hüsnü Beşer, Yaşar Cihan ve Alper Yılmaz.

Meclis Yedek Üyeleri; Dinçer Birgün, Zeki Akyol, Mustafa Varoğlu, Abdülkadir Var, Ersin Yapa, Zafer Girgin, Yusuf Sunar, Fahrettin Durmaz, Ertuğrul Çamlıca, Sayit Vurgun, Alican Özgün, Salih Kuru, Cemal Baykal ve Mustafa Sevindik.

 

Bu haber 1353 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter